توسعه صنعت ریلی با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان شتاب می‌گیرد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

توسعه صنعت ریلی با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان شتاب می‌گیرد

 • سه شنبه 07 بهمن 1399 15:55
 • شناسه 49714
توسعه صنعت ریلی با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان شتاب می‌گیرد

مدیرعامل شرکت راه‌آهن از بررسی ۳۰ طرح اولویت دار در مرکز جهادی پیشرفت راه آهن خبر داد و اظهار کرد که با همت همکاران فنی و همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان، سرعت توسعه و پیشرفت را در صنعت ریلی افزایش خواهیم داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، سعید رسولی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در مراسم امضای تفاهم‌نامه مشترک بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت علوم و تحقیقات با موضوع صنعت ریلی، اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده، تاکنون ۱۷۶ مسئله پیش روی این صنعت را با حضور کارشناسان و مدیران شناسایی کردیم و اکنون ۳۰ مساله اولویت‌دار، در دست بررسی کارگروه‌های مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن قرار دارد.

وی افزود: در کارگروه‌های ما ترکیبی خاص از دانشگاهیان، بازنشستگان و صاحبان تخصص حضور دارند و از نظرات آن‌ها در صنعت ریلی به‌منظور پیشرفت آن در همه عرصه‌ها استفاده می‌کنیم.

رسولی گفت: از نمایندگان بخش خصوصی و همچنین دانشمندان در این زمینه همواره در جلسات دعوت می‌کنیم تا در مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن حضور پیدا کنند تا از نظرات و تخصص آن‌ها در حوزه پیشرفت ریلی بتوانیم استفاده کنیم.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با یادآوری از اینکه مرکز جهادی پیشرفت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در تیرماه امسال افتتاح شد، گفت: این مرکز در حوزه علم و فناوری و با تکیه بر توان داخلی و استفاده از امکاناتی که در این بخش وجود دارد، سعی می‌کند بخش ریلی را در حوزه فناوری ارتقا دهد.

وی اظهار کرد: در حوزه تولید داخل هم با رهنمودهای اعلام شده، گام‌های بلندی را در صنعت ریلی برداشته‌ایم و با طراحی سامانه جامع جهش تولید در صنعت ریلی را تقویت خواهیم کرد.

رسولی گفت: با همت همکاران فنی و همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان در طرح جهاد خودکفایی سرعت توسعه و پیشرفت را افزایش خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: امروز یازدهمین رویداد سه‌شنبه‌های ریلی با طعم فناوری است. ما سعی داریم هر سه‌شنبه این مراسم برگزار شود و در آینده نزدیک تبدیل به یک رویه در صنعت ریلی شود، امیدواریم این جلسات را در سطح بین‌المللی و خاورمیانه ارتقا دهیم.

 وی گفت: از طریق فضای مجازی این مراسم هر هفته دنبال می‌شود و امیدواریم با برنامه‌ای که در دستور کار داریم از ظرفیت متخصصان داخل کشور هم استفاده شود.

 معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: ما از استعداد جوانان در حوزه راه‌آهن استفاده می‌کنیم و سعی خواهیم کرد نهادهای تسهیل کننده را در این بخش تقویت کنیم و با شناسایی تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان یک بازار فناوری ایجاد شود.

رسولی عنوان کرد: اکنون در شرکت راه‌آهن واحد ارتباطات دانشگاه ایجاد کرده‌ایم و مسائل علمی و تخصصی دانشجویان و پایان‌نامه‌های آن‌ها در حوزه صنعت ریلی را بررسی و از ظرفیت آن‌ها در این بخش استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • صنایع غذایی هپتینا

  دشت اول

  صنایع غذایی هپتینا (10)

  خانم شیما سادات ترابی ساکن رفسنجان از نوجوانی به کارآفرینی و امور خیریه علاقمند بود . او کارگاه تولید کیک و کلمپه را در کشکوییه رفسنجان دایر کرده و حدود 15 نفر از ناشنوایان را به کار گرفته است .

 • تولید نگین گوهر درخشان

  دشت اول

  تولید نگین گوهر درخشان (11)

  خانم مریم علیپور اولین نفری بود که تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را از سال 1389 در شهرستان شهربابک شروع کرد . او صاحب شرکت تعاونی گوهر درخشان است و مربی چیره دستی نیز در این زمینه به شمار می آید . آدرس : کرمان ، رفسنجان ، خیابان شهدا ، شهدای 3 تلفن : 09137063798

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1185)

  تولید تلویزیون با 44 درصد افزایش، ساخت گیربکس 6 سرعته برای نخستین بار در کشور، کاهش شمار فرش بافان در اصفهان وجدیدترین اخبار تولید و اقتصادی تحریریه تولید ساعت 12 یکشنبه 10 اسفند

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1184)

  ارتباط تصویری با آقای لطیفی سخنگوی گمرک، گزارش رمزارزها یا کریپتوکارنسی، ساخت گیربکس 6 سرعته تحریریه تولید ساعت 10 یکشنبه 10 اسفند

 • صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز

  دشت اول

  صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز (1)

  هادی اشرف برای فروش و عرضه تولیدات خود نام و نشان تجاری مس دینا را برگزید و هم اکنون عنوان دار تولید کننده ظروف دست ساز مسی است .

آخرین خبرها