طراحی دستگاه پایش آلودگی آب در کمتر از 1 دقیقه توسط محققان ایرانی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

طراحی دستگاه پایش آلودگی آب در کمتر از 1 دقیقه توسط محققان ایرانی

  • پنجشنبه 09 بهمن 1399 12:56
  • شناسه 49791
طراحی دستگاه پایش آلودگی آب در کمتر از 1 دقیقه توسط محققان ایرانی

قائم مقام شرکت ایساتیس دانش تولید تجهیز گفت: دستگاه پایش آلودگی آب هرگونه مواد شیمیایی نظیر حشره کش‌ها، فلزات سنگین و ترکیبات نفتی در کمتر از 1 دقیقه شناسایی می‌کند.

حمیده روحانی نژاد قائم مقام شرکت ایساتیس دانش تولید تجهیز در شبکه  ایران کالا از ساخت دستگاه ایرانی پایشگر زیستی سموم آب در این شرکت خبر داد و گفت: آلودگی های شیمایی آب با حشره کش ها، فلزات سنگین ، ترکیبات نفتی و هر چیزی که پایه شیمایی داشته باشد با کمترین میزان و حد می تواند تاثیرگذاری بسیار زیادی بر آب داشته باشد که ما توانسته ایم دستگاه پایش آلودگی آب را براساس تغییر رفتار حرکتی ماهی ها و پردازش تصویر و هوش مصنوعی درکمتر از یک دقیقه تشخیص، تولید کنیم.

وی افزود: کار دستگاه ما به این صورت است که ما بین ماهی ها باید به دنبال ماهی می گشتیم که بیشترین شباهت را از لحاظ ژنیتیکی و رفتاری به انسان داشته باشد.  چون ما آب مورد استفاده  انسانی را میخواستیم کنترل و تصفیه کنیم و از این نظر ما ماهی زبرا را انتخاب کردیم که این خصوصیت را داشته باشد. ماهی زبرا در حالت عادی که با هیچ سمی مواجه نباشد رفتار حرکتی عادی دارد مثل انسان ها و اگر شرایط غیرعادی را تجربه کند حرکت غیرعادی رفتاری اش توسط پردازش تصویرها و هوش مصنوعی و یادگیری عمیقی که روی نرم افزار ما صورت گرفته است شناسایی و هشدار داده میشود که آلودگی در آب صورت گرفته است.

قائم مقام شرکت ایساتیس دانش تولید تجهیز بیان کرد: دستگاه ما ثبت اختراع و ثبت طرح صنعتی اش انجام شده و استانداردهای زیادی مثل استاندارد کار با حیوانات آزمایشگاهی و استاندارد هوش مصنوعی و استاندارد دستگاه های کنترل کیفی روی آن انجام شده است و قابلیت شرایط آزمایشگاهی را دارد که ما تاییدیه کشور اتریش، دانشگاه مالک اشتر و وزارت دفاع را داریم.

روحانی نژاد عنوان کرد: دستگاه ما مشابه دستگاه تصفیه آب ساخته شده در آلمان است ولی با مهندسی معکوس که دستگاه ساخته شده در آلمان با قیمت بسیار زیادی در کشور و در سه سد استفاده شده است که دستگاه ما با قیمت بسیار پایین تر و کارآیی بیشتر و داشتن خدمات پس از فروش کاملا ایرانی قابلیت کاری همان دستگاه دارد به طور مثال در دستگاه آلمانی در بروشور آن نوشته شده است تشخیص سیانور در 13 ثانیه و دستگاه ما در 8 ثانیه این کار را انجام میدهد، تشخیص دستگاه ما فوق العاده بالا است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها