افتتاح خط تولید پنی سیلین خوراکی مطابق با استاندارد‌ها جهانی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افتتاح خط تولید پنی سیلین خوراکی مطابق با استاندارد‌ها جهانی

  • جمعه 17 بهمن 1399 11:56
  • شناسه 60043
افتتاح خط تولید پنی سیلین خوراکی مطابق با استاندارد‌ها جهانی

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان داروسازی گفت: در هفته بعد سایت پنی سیلین خوراکی، مطابق با استاندارد‌ها جهانی و ضوابط جی ام پی افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،مصطفی صفاری مدیرعامل و عضو هیئت مدیره یک شرکت دانش‌بنیان داروسازی گفت: یکی از خطوط اصلی شرکت ما، خط تولید پنی سیلین‌های خوراکی است که شامل کپسول ها، قرص‌ها و سوسپانسیون‌های خوراکی پنی سیلین است. در چند سال گذشته به واسطه الزامات مورد نیاز سازمان غذا و دارو که هرسال هم درحال بروز شدن است، در یک مرحله به اصلاح مجدد این خط نیاز بود و برای رعایت آن الزامات، تصمیم بر این گرفته شد که خط مجدد از صفر بازسازی شود و در همین راستا پروژه‌ای تعریف شد که به دلیل نواسانات ارز به مدت یک سال متوقف ماند.

او گفت: در سال گذشته مجموعه ما با تکیه بر توانمندی‌های خودش، فرآیند بازسازی را شروع کردند که در همین هفته سایت پنی سیلین خوراکی، مطابق با استاندارد‌ها و ضوابط جی ام پی افتتاح می‌شود.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان داروسازی افزود: پس از افتتاح این خط، تولید محصولات شرکت ما که پروانه بهداشت دارند به چرخه برمی گردند و محصولات دیگری هم به این خط تولید اضافه می‌شوند که این باعث افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی توان فروش شرکت می‌شود.

صفاری در مورد دارو‌هایی که قرار است تولیدشان از سر گرفته شود گفت: این دارو‌ها از دسته پنی سیلین هستند، محصولاتی مانند کپسول آموکسی سیسیلین، سوسپانسیون کو آموکسی کلاو، سوسپانسیون آموکسی سیسیلین در اشکال مختلف و قرص پنی سیلین وی از شاخص‌ترین دارو‌های این خط تولید هستند که پروانه آن‌ها را از قبل داشته ایم و تولید را از سر خواهیم گرفت.

او ادامه داد: محصولاتی دیگر هم هستند که به تدریج به این خط اضافه خواهند شد. ما برای ساخت این خط با توجه به خودکفایی و تمرکز بر پتانسیل‌های خود شرکت، تا حدود ۷۰ درصد صرفه جویی ریالی نسبت به برنامه قبلی داشتیم و این باعث شد تا حد بسیار زیادی در سود کشور، ذخیره سازی داشته باشیم و سرعت عمل و امکان مقابله با نوسانات را به ما داد.

صفاری گفت: در چند ماه آینده سایت پنم‌های تزریقی را راه اندازی خواهیم کرد که در این صورت عملا نیمی از توان تولید شرکت مجددا احیا می‌شود و به چرخه برمی گردد و امیدواریم که با ذخیره سرمایه بسیار زیاد و با کیفیت بسیار خوب و دریافت استاندارد‌های جی ام پی، این سایت‌ها مجددا در مدار تولید قرار بگیرند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام /

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها