گسترش زیرساخت‌های علمی پایش آب و خاک با همراهی دانش‌بنیان‌ها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گسترش زیرساخت‌های علمی پایش آب و خاک با همراهی دانش‌بنیان‌ها

  • شنبه 21 فروردین 1400 19:28
  • شناسه 62026
گسترش زیرساخت‌های علمی پایش آب و خاک با همراهی دانش‌بنیان‌ها

یک شرکت دانش‌بنیان با ایجاد زیرساخت‌های علمی پایش آب و خاک به توسعه کشاورزی و صنعت در شمال کشور کمک کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، زهره رمضانپور طبالوندانی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کاوشگران طبیعت پاک گفت: این شرکت در حیطه پایش و آنالیز آب و خاک به گروه های مختلفی از مردم و کسب و کارها خدمات ارائه می کند. آب و خاک نیز ممکن است در معرض انواع آلاینده‌ها قرار گیرند یا آنکه خاک‌های مختلف برای کشت برخی محصولات مناسب نباشند، تعیین تمام این شاخص‌ها در این مجموعه دانش‌بنیان انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کاوشگران طبیعت پاک در ادامه افزود: یکی از مراجعه‌کنندگان دائمی به ما کشاورزان هستند. برخی اوقات آنها می‌خواهند در زمینه زراعی خود یک نوع درخت یا هر محصول دیگری بکارند. اما مطمئن نیستند که آیا خاک و آب آنها برای این نوع محصول مناسب است یا نه به همین دلیل، آنها نمونه خاک  خود را به این شرکت می‌آورند.

این فعال زیست‌بوم دانش‌بنیان کشور گفت: ما پس از انجام آزمایش نتیجه را به وی اعلام می‌کنیم و در صورت وجود، راهکارهای مختلفی را نیز برای اصلاح خاک، ارائه می‌کنیم تا وی بر اساس این نتایج علمی تصمیم بگیرد. همچنین دانشجویان زیادی نیز برای کمک به نتایج تکمیل تحقیق و پژوهش‌های دانشجویی به ما مراجعه می‌کنند.

رمضانپور  ضمن تاکید بر لزوم توجه به واقعیت‌های علمی در کشاورزی گفت: شهروندان عادی نیز بسیاری اوقات نمونه‌های آب شرب منازل مسکونی خود را برای ما می‌آورند تا از آلوده نبودن آن مطمئن شوند. همچنین کارخانه‌جاتی که سیستم‌های تصفیه آب نصب کرده‌اند، نمونه آب قبل و بعد از تصفیه را جهت آزمایش به این شرکت، ارائه می‌کنند، تا از کارایی دستگاه تصفیه آب مطمئن شوند.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان کاوشگران طبیعت پاک، افزود: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیز برای اطمینان از منبع آب ورودی گاهاً آزمایش‌های در این زمینه انجام می‌دهند. این شرکت به صورت عمومی خدمات مختلفی در حوزه بیولوژی ارائه می‌کند.

وی ضمن اشاره به جزئیات این خدمات گفت: تشخیص سموم جلبک‌ها از جمله این خدمات است. ما می‌توانیم، نوع سموم موجود در آب و خاک، میزان نفوذ آن به خاک و مدت زمانی که آب به این سموم آلوده شده است را تعیین کنیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها