دانش بنیان‌ها بیش از یک میلیارد دلار صادرات داشته‌اند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دانش بنیان‌ها بیش از یک میلیارد دلار صادرات داشته‌اند

  • چهارشنبه 08 اردیبهشت 1400 20:01
  • شناسه 62834
دانش بنیان‌ها بیش از یک میلیارد دلار صادرات داشته‌اند

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری گفت: صندوق نوآوری تاکنون حدود ۴۰۰ میلیون دلار برای اجرای آن‌ها تامین مالی کرده است و ۴۵۰ شرکت دانش بنیان صادراتی نیز بیش از یک میلیارد دلار صادرات داشته‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، مرضیه شاوردی، جایگاه ایران در زمینه توسعه نوآوری را قابل توجه دانست و افزود: در بین رهبران نوآوری در جهان، ایران جایگاه ۶۷ را کسب کرده است و در منطقه نیز جزو سه کشور اول برتر قرار دارد. این جایگاه به دلیل خروجی‌های بالای دانشی و خلاقانه در ایران است. جایگاه ایران در زمینه سرانه ثبت پتنت در رتبه ۱۴ و در زمینه سرانه ثبت علامت تجاری در جایگاه اول و در زمینه سرانه ثبت طرح صنعتی در جایگاه ۱۴ قرار دارد.

شاوردی در مورد نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در زیست‌بوم نوآوری کشور نیز گفت: صندوق نوآوری در عالی‌ترین سطح برای تامین مالی زیست‌بوم نوآوری طراحی شده و از نهادهای تامین مالی کوچکتر مانند صندوق‌های پژوهش و فناوری نیز برای توسعه خدمت‌رسانی به این زیست بوم حمایت کرده است. بر اساس این رویکرد صندوق نوآوری تاکنون ۳ هزار طرح نوآورانه را تایید کرده و حدود ۴۰۰ میلیون دلار برای اجرای آن‌ها تامین مالی کرده است و ۴۵۰ شرکت دانش بنیان صادراتی نیز بالغ بر یک میلیارد دلار صادرات داشته‌اند.

مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی ادامه داد: خدمات مالکیت فکری صندوق نوآوری از اواسط سال گذشته آغاز شده است و تاکنون ۵۰۰ درخواست را بررسی کردیم و امیدواریم شاخص جهانی ایران را در این زمینه ارتقاء دهیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «دانش بنیان»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها