حجتی در مراسم افتتاح ایران کالا: لزوم کمک رسانه ملی برای تولید بیشتر کالای داخلی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

حجتی در مراسم افتتاح ایران کالا: لزوم کمک رسانه ملی برای تولید بیشتر کالای داخلی

  • یکشنبه 13 اسفند 1396 10:39
  • شناسه 15512
حجتی در مراسم افتتاح ایران کالا: لزوم کمک رسانه ملی برای تولید بیشتر کالای داخلی

وزیر جهاد کشاورزی گفت : باید محصولات مختلف مان را به محصولات ماندگار و قابل عرضه در بازار‌های داخلی و خارجی تبدیل کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی گفت : باید محصولات مختلف مان را به محصولات ماندگار و قابل عرضه در بازار‌های داخلی و خارجی تبدیل کنیم.

به گزارش خبرنگار سایت  شبکه ایران کالا ، محمود حجتی در آیین افتتاح شبکه ایران کالا افزود: باید محصولات مختلف مان را به محصولات ماندگار و قابل عرضه در بازار‌های داخلی و خارجی تبدیل کنیم و رسانه ملی می‌تواند در معرفی آن‌ها نقش بسزایی داشته باشد.

خوشبختانه کشور ما باوجود تمام محدودیت هایی که در طول تاریخ داشته توانسته است در بحث کشاورزی بخش عمده نیاز های کشور را تامین کند.
وی گفت: بیش از 70 میلیارد دلار ارزش محصولات غذایی است و ما توانستیم روز به روز وابستگی مان را به محصولات غذایی وارداتی کاهش دهیم درسال 92 تراز آن منفی هشت میلیارد دلار بود که در سال 95 به منفی 1/3 دهم میلیارد دلار رسید یعنی باوجود افزایش جمعیت و تقاضا تولید ما پیشی گرفته است.
وزیر جهاد کشاورزی ادمه داد: همانطور که تولید پیشی می گیرد یکی از مهم ترین مسائل بحث تولید از مزرعه تا سفره است که به رویکرد همین شبکه هم بر می گردد چه در ارتباط با محصولات خام و چه در ارتباط با محصولات فراوری شده باید تدابیر ویژه ای برای عرضه محصولات صورت گیرد.

حجتی گفت: این محصولات باید به صورت بسته بندی و برندهای مختلف در بازار عرضه شود و با توجه به فساد پذیری محصولات باید آنها را فراوری کنیم.
وی افزود: اینجاست که بخش اعظمی از تولید صنعتی کشور در اشتغال و ارزش افزوده به صنایع تبدیلی و تکمیلی می رسد.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: خدا این لطف را به ما کرده که محصولاتمان در مزرعه به لحاظ طعم، رنگ و خواص غذایی کم نظیر و بی نظیر باشد اگر مشکلی هم هست به من و امسال من مربوط می شود.
حجتی افزود: راهی نداریم جزء اینکه محصولاتمان را به محصولات ماندگار و قابل عرضه تبدیل کنیم که در بازارهای داخل و خارج کشور بتوانیم از آنها استفاده کنیم اینجا مسئله نشان ها و معرفی آنها مطرح می شود و امیدواریم که به کمک رسانه ملی بتوانیم به اهدافمان که همین بحث درون زایی و تولید هر چه بیشتر است برسیم.

پایان خبر/. 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «رویدادها»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها