تفاهم نامه شبکه ایران کالا و سازمان میراث فرهنگی برای حمایت از صنایع دستی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تفاهم نامه شبکه ایران کالا و سازمان میراث فرهنگی برای حمایت از صنایع دستی

  • یکشنبه 26 خرداد 1398 23:57
  • شناسه 38705
تفاهم نامه شبکه ایران کالا و سازمان میراث فرهنگی برای حمایت از صنایع دستی

شبکه تلویزیونی ایران کالا و معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آخرین روز از هفته صنایع دستی که روز تولید ملی و افتخار جهانی نام دارد تفاهم نامه ای را امضاء کردند.

شبکه تلویزیونی ایران کالا و معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آخرین روز از هفته صنایع دستی که روز تولید ملی و افتخار جهانی نام دارد تفاهم نامه ای را امضاء کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه تلویزیونی ایران کالا، اردشیر زابلی زاده مدیر این شبکه و رییس کمیته ارتباط با تولیدکنندگان و کار آفرینان رسانه ملی با اعلام آمادگی ایران کالا برای حمایت از هنرمندان صنایع دستی در سال رونق تولید گفت: یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب حمایت جدی از تولید است. لذا باتوجه به تأکید دائمی معظم‌له در سال‌های اخیر بر روی اقتصاد مقاومتی، باید از صنایع دستی بعنوان یکی از مؤلفه‌های اقتصاد مقاومتی، حمایت نموده و این هنر زیبا را معرفی کرد. ما نیز امیدواریم که بتوانیم در رسانه ملی تبلیغات امید بخشی از صنایع دستی داشته باشیم.

رییس کمیته ارتباط با تولیدکنندگان و کار آفرینان رسانه ملی افزود: به دستور رئیس سازمان صدا و سیما، کمیته ارتباط با تولیدکنندگان و کار آفرینان و نیز ستاد رونق تولید در این سازمان تشکیل شده و با توجه به ظرفیت‌های موجود در صنایع دستی، می‌توان در خصوص معرفی و حمایت از صنایع دستی در این کمیته و ستاد برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام داد و علاوه بر شبکه ایران کالا که بیشترین نقش را در اطلاع رسانی تولید در کشور دارد، از ظرفیت سایر شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی نیز استفاده کرد.

مدیر شبکه ایران کالا با اشاره به تولید مسابقه‌ای در راستای حمایت از تولید ملی در این شبکه گفت، «ایرونی جات» یک مسابقه بزرگ و پرهیجان با هدف حمایت از تولید ملی است که در آن می‌توان از ظرفیت‌های صنایع دستی نیز استفاده کرده، محصولات و رشته‌های مختلف آن را معرفی نمود. البته نمونه خارجی برنامه نیز موجود است.

پویا محمودیان نیز در جلسه امضای تفاهم نامه همکاری بین معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و شبکه تلویزیونی ایران کالا گفت: ایران با دارا بودن هشت شهر و دو روستای جهانی صنایع دستی، رتبه اول ثبت شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع دستی را دارد؛ در حالیکه کشور ما از نظر تنوع، سومین کشور تولید کننده صنایع دستی است.

وی افزود: صنایع دستی در کنار بوم‌گردی باعث مهاجرت معکوس به روستا‌ها شده و در حال حاضر افراد بسیار زیادی در این حوزه مشغول فعالیت هستند.

معاون صنایع دستی کشور با اشاره به نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان سال «رونق تولید» گفت: به تعبیر ما، صنایع دستی، ایرانی‌ترین کالای تولیدی است و حمایت از صنایع دستی در سال رونق تولید بیش از پیش اهمیت می‌یابد.

وی افزود: حمایت رسانه‌ها از جمله رسانه ملی و معرفی این هنر- صنعت می‌تواند منجر به حمایت‌های بیشتر از صنایع دستی، هنرمندان این حوزه و تولیدکنندگان و عرضه کنندگان شود و به معرفی هرچه بیشتر صنایع دستی کمک می‌کند.

معرفی و تبلیغ صنایع دستی و هنر‌های سنتی با ساختار مستند، حمایت از هنرمندان و صنعتگران در سطح کشور و همکاری در بازاریابی و فروش تولیدات صنایع دستی و هنر‌های سنتی در فضای مجازی و فروش تلویزیونی و پوشش رسانه‌ای اخبار و رویداد‌های حوزه صنایع دستی موضوع تفاهم نامه همکاری معاونت صنایع دستی با شبکه تلویزیونی ایران کالا است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «رویدادها»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها