کشت مکانیزه زعفران برای اولین‌بار در چهارمحال و بختیاری | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کشت مکانیزه زعفران برای اولین‌بار در چهارمحال و بختیاری

  • یکشنبه 17 شهریور 1398 10:24
  • شناسه 39446
کشت مکانیزه زعفران برای اولین‌بار در چهارمحال و بختیاری

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از کشت مکانیزه زعفران برای اولین‌بار در استان خبر داد و گفت: امسال برای اولین‌بار ۵۰ هکتار از مزارع این استان زیر کشت مکانیزه پیاز زعفران رفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از روابط‌عمومی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری، حمیدرضا دانش گفت: امسال برای اولین‌بار ۵۰ هکتار از مزارع این استان زیر کشت مکانیزه پیاز زعفران رفته و در صورت تأمین تسهیلات تا ۱۵۰ هکتار قابل افزایش است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: در حال حاضر سطح زیر کشت زعفران در استان ۲۰۰ هکتار  است؛ پیش بینی می‌شود از این سطح یک تن زعفران برداشت شود.

وی عملکرد این محصول را ۵ کیلوگرم در هکتار اعلام کرد و اظهار داشت: با استفاده از روش‌های مکانیزه کاشت پیاز زعفران، عملکرد این محصول تا ۱۰ کیلوگرم قابل افزایش است.

دانش با اشاره به کاهش شدید منابع آبی و تغییر الگوی کشت در چهارمحال و بختیاری، یادآور شد: یکی از سیاست‌های سازمان جهادکشاورزی استان تغییر الگوی کشت و استفاده از کشت محصولات با مصرف آب کم است، زعفران یکی از این محصولات جهت ایجاد درآمد و اشتغال است که می‌توان به‌عنوان محصول جایگزین کشت استفاده کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «زراعت و باغبانی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها