گوجه‌فرنگی هرمزگان هفته آینده به بازار می‌آید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گوجه‌فرنگی هرمزگان هفته آینده به بازار می‌آید

  • سه شنبه 05 آذر 1398 09:05
  • شناسه 40267
گوجه‌فرنگی هرمزگان هفته آینده به بازار می‌آید

برداشت محصول گوجه فرنگی از اراضی کشاورزی پارسیان در غرب استان هرمزگان از این هفته آغاز شده است و طبق نظر کارشناسان، این محصول هفته آینده وارد بازار مصرف خواهد شد و تا پایان دی ماه سال جاری تولید این محصول به اوج خود خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا مدیر زراعت جهادکشاورزی هرمزگان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: همزمان با آغاز سال زراعی جاری، بیش از ۱۱ هزار و ۸۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی هرمزگان زیر کشت محصول گوجه فرنگی قرار گرفت که پیش بینی می شود ۶۰۰ هزار تن از این محصول برداشت شود.

رضا امیری‌زاده با اشاره به اینکه تولیدات این محصول در شهرهای رودان، میناب، بندرخمیر و پارسیان بوده افزود: ارقام بذر کشت شده گوجه فرنگی شامل، سانسید، وارفام، مالکوم، الیسا، آتنا، ۸۳۲۰ است.

وی بیان کرد: بازار هدف محصول زراعی گوجه فرنگی نیز برای مصرف داخل کشور شامل، استان‌های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، اهواز و تبریز است و به کشورهای افغانستان، آسیای میانه و عراق صادر می‌شود.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی هرمزگان اظهار کرد: به طور متوسط از سطح هر هکتار محصول زیر کشت ۵۰ تن گوجه فرنگی برداشت شود که ۵۰ هزار تن نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

امیری‌زاده خاطر نشان کرد: هرمزگان در مدت کشت این محصول (از مهرماه لغایت دی ماه سال جاری) توانسته رتبه اول تولید گوجه فرنگی را به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «زراعت و باغبانی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها