تخصیص غرفه رایگان برای عرضه مستقیم میوه توسط تشکل‌ها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تخصیص غرفه رایگان برای عرضه مستقیم میوه توسط تشکل‌ها

  • شنبه 16 اسفند 1399 02:21
  • شناسه 61028
تخصیص غرفه رایگان برای عرضه مستقیم میوه توسط تشکل‌ها

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: ذخایر اقلام اساسی و شب عید به طور کامل انجام شده است و از تشکل‌ها و باغداران برای عرضه مستقیم میوه و اقلام اساسی در غرفه‌های رایگان دعوت می‌کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، عباس قبادی، دبیر ستاد تنظیم بازار در خبر 21 گفت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر گرانی اقلام اساسی تمام تلاش خود را برای تامین بازار شب عید و در ادامه آن ماه رمضان به کار گرفته ایم. از هفته آینده عرضه میوه شب عید آغاز خواهد شد و این عرضه تا سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ذخایر اقلام اساسی و شب عید به طور کامل انجام شده است و از تشکل ها و باغداران برای عرضه مستقیم میوه و اقلام اساسی در غرفه های رایگان دعوت می کنیم.

دبیر ستاد تنظیم بازار تصریح کرد: تامین بازار میوه و مرکبات بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است اما اینبار هم طبق تصمیمات این عرضه و مدیریت به وزارت صمت واگذار شده است. امسال تنظیم بازار فقط با میوه های داخلی انجام شد و مانع صادرات میوه نشدیم.

او تاکید کرد: مردم برای خرید مدیریت داشته باشند و با خرید بدون نیاز بازار را با کمبود مواجه نکنند هر چند ذخایر ما کافی است و هیچ کمبودی در هیچ زمینه نداریم. به طور مثال توزیع کالا در قم و استانهای شمالی بهتر از تهران بود.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که چرا با وجود اینکه کالا به وفور است ولی بازهم با گرانی این اقلام مواجهیم، بیان کرد: مشکلات متعددی از جمله نقص توزیع و متاسفانه ورود دلال ها به بازار منجر به این موضوع است هر چند ما تمام تلاش خود را برای عرضه مستقیم کالاها به مردم به کار گرفته ایم.

قبادی به شرایط ویژه کرونایی و عدم برگزاری نمایشگاه ها و فروش های فوق العاده نیز اشاره کرد و گفت: امسال هم مانند سال گذشته فروش فوق العاده و بهاره برگزار نشد اما تشکل های مختلفی اقدام به عرضه اقلام به صورت فوق العاده کرده اند. 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «زراعت و باغبانی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها