الزام واردکنندگان لاستیک به ثبت قیمت در سامانه 124 | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

الزام واردکنندگان لاستیک به ثبت قیمت در سامانه 124

  • دوشنبه 13 مرداد 1399 19:47
  • شناسه 44561
الزام واردکنندگان لاستیک به ثبت قیمت در سامانه 124

سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که از این پس واردکنندگان انواع لاستیک سبک و سنگین قبل از عرضه به بازار باید قیمت کلیه محصولات‌ را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، به نقل از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان این سازمان در اطلاعیه‌ای با عنوان «الزام واردکنندگان لاستیک به ثبت قیمت در سامانه 124» اعلام کرد که با توجه به ضرورت اعلام قیمت انواع تایرهای وارداتی شرکت‌های واردکننده تایر در سامانه 124.IR، و در راستای کنترل، نظارت و مدیریت بازار عرضه این محصولات و جلوگیری از سوء استفاده برخی افراد فرصت طلب ، ضمن تاکید بر لزوم رعایت ضوابط قیمت گذاری کالاهای وارداتی ‌هیأت تعیین و تثبیت قیمت ها و سود مجاز مندرج در پورتال این سازمان به نشانی CPPO.mimt.gov.ir ، کلیه واردکنندگان انواع تایر ، موظف هستند قیمت مصرف‌کننده محصولات خود را در سامانه 124 بارگذاری کنند.

از  آن جایی که انواع لاستیک خودرو اعم از سنگین و سبک در زمره کالاهای اولویت دار و مشمول قوانین تعزیری شامل احتکار، گرانفروشی ، اختفاء ، امتناع از عرضه کالا و .... قرار داشته ، لذا در صورت مواجهه ناظران و بازرسان با تخلفات مزبور، مطابق با قانون و مقررات جاری مراتب قابل پیگرد و برخورد قانونی توسط دستگاه‌های نظارتی است. 

در پایان یادآور می‌شود ستاد خبری این سازمان با شماره ۱۲۴ در سراسر کشور آمادگی دارد تا ضمن دریافت گزارش‌ها، شکایات و پیشنهادهای مردمی نسبت به رسیدگی به آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کند.

مطالب بیشتر از «سازمان حمایت»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها