تمهیدهای اتاق ایران برای رفع مشکل صادرات به کشورهای همسود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تمهیدهای اتاق ایران برای رفع مشکل صادرات به کشورهای همسود

 • سه شنبه 12 دی 1396 20:14
 • شناسه 13557
تمهیدهای اتاق ایران برای رفع مشکل صادرات به کشورهای همسود

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از سفر گروهی از اعضای این اتاق به آسیای میانه و کشورهای همسود و همچنین برگزاری نشستی با حضور سفیران آن کشورها در تهران با هدف بررسی مشکلات صادرات و واردات خبر داد.

رییس اتاق بازرگانی ایران خبر داد : تمهیدهای اتاق ایران برای رفع مشکل صادرات به کشورهای همسود

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از سفر گروهی از اعضای این اتاق به آسیای میانه و کشورهای همسود و همچنین برگزاری نشستی با حضور سفیران آن کشورها در تهران با هدف بررسی مشکلات صادرات و واردات خبر داد.

به گزارش شبکه ایران کالا و به نقل از  ایرنا، 'غلامحسین شافعی' عصر سه شنبه در هفتاد و سومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق ایران اعلام کرد قرار است برخی اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به آسیای میانه و کشورهای همسود سفر و مشکلات صادرات و واردات از این کشورها را بررسی کنند. 
شافعی افزود: مقرر شده است سفیران ایران در کشورهای آسیای میانه و سفیران این کشورها در تهران در همایشی برای بررسی مشکلات موجود در اتاق ایران گرد هم آیند.
به گزارش ایرنا، ۵۳ کشور عضو اتحادیه کشورهای همسود ۳۰ درصد جمعیت و خشکی‌های کره زمین را دارند.
کانادا، استرالیا و هند پهناورترین این کشورها به شمار می روند. 
مشکل تبادل تجاری با کشورهای این منطقه در هفتاد و دومین نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی نیز مطرح بود.
در آن نشست وزیر اموراقتصادی و دارایی، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، رییس کنفدراسیون صادرات ایران، مدیرکل سیاست های ارزی بانک مرکزی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و شماری از فعالان اقتصادی و اعضای اتاق ایران در این زمینه راهکارهایی ارایه کردند.

** دستاوردهای ایران
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران یادآوری کرد مطابق اعلام دفتر مطالعات و تحقیقات آسیا و اقیانوسیه از سازمان جهانی گمرک، گمرک جمهوری اسلامی ایران در مقوله مبارزه با مواد مخدر به عنوان نخست جهان رسید.
شافعی ادامه داد: همچنین گمرک ایران در مبارزه با مواد مخدر پس از گمرک ژاپن به عنوان دوم جهان رسید.
ساماندهی واردات و صادرات از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال 1392 ابلاغ شد.
پس از آن، سال 1395 از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت و امسال نیز (1396) «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال».

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صادرات »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها