بهبود صادرات LPG ایران در ماه ژانویه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بهبود صادرات LPG ایران در ماه ژانویه

 • شنبه 20 بهمن 1397 17:06
 • شناسه 37422
بهبود صادرات LPG ایران در ماه ژانویه

منابع آمارهای کارگزاری نفتی و مؤسسات رهگیری خطوط کشتیرانی نشان می‌دهد در ژانویه ۲۰۱۹ بارگیری LPG در ایران نسبت به ماه‌های قبل از آن بهبود یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا منابع آمارهای کارگزاری نفتی و مؤسسات رهگیری خطوط کشتیرانی نشان می‌دهد در ژانویه ۲۰۱۹ بارگیری LPG در ایران نسبت به ماه‌های قبل از آن بهبود یافته است.

در پی اعمال تحریم‌های آمریکا علیه ایران در ماه نوامبر، صادرات LPG ایران تقریباً به نصف کاهش یافته بود. در ماه ژانویه حدود ۸ تا ۹ محموله LPG در ایران بارگیری شد که مجموع وزن آنها ۳۳۶ هزار تن برآورد شده است و این در حالیست که بنا به اعلام منابع آگاه ایران در ماه دسامبر تنها ۱۰۱ هزار تن LPG صادر کرد.

روند صادرات LPG توسط شرکت‌های ایرانی نشان می‌دهد که آنها می‌خواهند صادرات خود به بازارهای آسیایی را به شرایط عادی پیش از تحریم‌ها برسانند. ایران طی ماه ژانویه تا اکتبر سال گذشته ماهانه بین ۳۷۶ تا ۵۶۸ هزار تن LPG به بازارهای آسیایی بخصوص چین صادر کرده است.

منابع آگاه می‌گویند ایران برای محموله‌های LOG صادراتی خود تخفیفات دو رقمی نسبت به دیگر صادرکنندگان LPG در خاورمیانه ارائه می‌دهد و حتی در صادرات خود از روش انتقال کشتی‌ به کشتی استفاده کرده است که این روش در خلیج فارس و آب‌های جنوب شرق آسیا انجام شده است. 

LPG ایران هم‌اکنون با قیمتی پایین‌تر از فوب بازار فروخته می‌شود و بنابراین شرکت‌های چینی علاقه زیادی برای خرید این گاز دارند. 

در این مسیر با توجه به آنکه کشتی‌های ایرانی این گاز را حمل می‌کنند برای خریداران آسیایی ارزان‌تر تمام شده و برخی شرکت‌های چینی نیز برای خرید گاز از کشتی‌های خود استفاده می‌کنند. 

منابع آگاه می‌گویند برخی کارگزاری‌های نفتی گاز را از ایران خریده و به یوآن به شرکت‌های چینی فروخته‌اند

مطالب بیشتر از «صادرات »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تولید داروهای دانش بنیان

  بارکد

  تولید داروهای دانش بنیان (518)

  مهمانان حضوری : آقایان خانم مریم مهاجری مدیرعامل شرکت دانش بنیان فناوری نانو دارو البرز و سید جواد مولی دبیر علمی کنگره بین المللی ژنتیک. در این برنامه درباره تولید داروهای دانش بنیان، تجاری سازی محصولات دانش بنیان و مشکلات در این حوزه صحبت کردیم.

 • شرکت تولیدی کفش باران

  چرخ

  شرکت تولیدی کفش باران (1)

  شرکت تولیدی کفش باران بیوگرافی و هدف شرکت تولیدی کفش باران پس از گذشت حدود ربع قرن از فعالیت متمرکز و تخصصی در زمینه تولید انواع کفش با برخورداری از نیروهای کارآمد و متخصص با استفاده از نوین ترین فرآیندهای تولیدی در خدمت صنعت کفش کشور می باشد. کفش باران با تلاش مستمر، در راستای ارتقای کیفیت ماندگار ، و با ارائه ی محصولات خود با قالبهای طبی در کاربری مردانه و زنانه و با توجه به حفظ سلامتی کمر و زانو عرضه می نماید.

 • شرکت تولید کفش دنیلی جلفا

  تعادل

  شرکت تولید کفش دنیلی جلفا (1)

  شرکت تولید کفش دنیلی جلفا شرکت دنیلی جلفا، با تولید انواع کفش های مد روز دنیا، تلفیقی از هنر تولید کفش دست دوز سنتی با ترکیب طراحی مدرن است. تاکید ویژه به جزئیات در تولید، مزایای بسیار قدرتمندی را برای دنیلی به ارمغان آورده است.

 • باشگاه و مرکز پرورش اسب هرندی

  صنایع تهران و دماوند

  باشگاه و مرکز پرورش اسب هرندی (32)

  این باشگاه به تربیت و پرورش اسب زیبای عرب، کرد، دره‌شور و دیگر نژادهای معروف اصیل یا بومی اختصاص یافته است و در کنار آن نگهداری حرفه‌ای از اسب و آموزش سوارکاری را نیز در برنامه دارد.

 • صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی شهرستان دشتستان

  صنایع بوشهر

  صندوق حمایت از توسعه فعالیت های کشاورزی زنان روستایی شهرستان دشتستان (31)

  هدف از تاسیس دادن وام های کم بهره و آسان برای ایجاد اشتغال زنان روستایی کمک به بهبود اقتصاد و معیشت خانواده-جلوگیری از مهاجرت روستاییان

خبر آگهی

 • خبر آگهی

  خبر اگهی

  خبر آگهی (654)

  خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها