صادرات آذربایجان‌غربی 48 درصد افزایش یافت/57 واحد به مدار تولید بازگشت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صادرات آذربایجان‌غربی 48 درصد افزایش یافت/57 واحد به مدار تولید بازگشت

  • جمعه 28 تیر 1398 23:12
  • شناسه 38941
صادرات آذربایجان‌غربی 48 درصد افزایش یافت/57 واحد به مدار تولید بازگشت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و ‌توسعه منابع استانداری آذربایجان‌غربی گفت: امسال ارزش صادراتی آذربایجان‌غربی ۵۱۸ میلیون دلار بوده که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش ۴۸ درصدی را نشان می‌دهد و از لحاظ وزنی نیز شاهد افزایش ۲۳ درصدی بوده‌ایم.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، رضا حسینی امروز در سومین جلسه شورای اداری استان که با حضوررئیس دیوان محاسبات کشور انجام شد اظهار کرد: پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور در مرحله‌ای قرار گرفته که رهبر معظم انقلاب اسلامی بیانیه گام دوم انقلاب را مطرح کرده‌اند تا با درس گرفتن از ۴۰ سال گذشته و اصلاح روش‌ها، برای مقابله با هجمه اقتصادی و داشتن کشوری آباد و ‌مستقل تلاش کنیم.

وی با اشاره به این که در آذربایجان‌غربی و در چهارچوب نظام و دولت و ‌نیز بیانیه گام دوم انقلاب، اقدامات اساسی اقتصادی انجام گرفته شده است تصریح کرد: تجارت فرامرزی یکی از اقدامات راهبردی در استان است و در این راستا، صادرات آذربایجان‌غربی در سال گذشته از ۱۶۷ درصد رشد برخوردار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی گفت: امسال ارزش صادراتی آذربایجان‌غربی ۵۱۸ میلیون دلار بوده که نسبت به مشابه سال گذشته افزایش ۴۸ درصدی را شاهد هستیم و از لحاظ وزنی نیز شاهد افزایش ۲۳ درصدی بوده‌ایم.

وی با ابراز خرسندی از رشد فضای کسب و کار در استان افزود: خوشبختانه سال گذشته رتبه دوم کشوری از آن آذربایجان‌غربی بوده است.

حسینی در خصوصاقدامات مناسب برای سرمایه‌گذاری خارجی، اظهار کرد: امسال نیز همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در تاریخ ۱۰ و ۱۱ مهر در ارومیه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این که 57 واحد تولیدی راکد استان، امسال به مدار بهره‌برداری رسیده است گفت: بی‌شک تا جایی که مقررات اجازه دهد، موانع تولید برای سرمایه‌گذاران رفع می‌شود.

مطالب بیشتر از «صادرات »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها