موفقیت یک شرکت فناور در صادرات ماسک‌های ایرانی به ۳ کشور دنیا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

موفقیت یک شرکت فناور در صادرات ماسک‌های ایرانی به ۳ کشور دنیا

  • سه شنبه 05 آذر 1398 09:59
  • شناسه 40266
موفقیت یک شرکت فناور در صادرات ماسک‌های ایرانی به ۳ کشور دنیا

یک شرکت دانش بنیان ایرانی تولید کننده ماسک‌های نانویی، موفق به صادرات محصولات خود به سه کشور دنیا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ماسک‌های تنفسی وسایلی هستند که برای حفاظت از سیستم تنفسی طراحی و ساخته شده‌اند؛ این ابزار برای جلوگیری از ورود آلاینده‌ها به دستگاه تنفسی و نیز پیشگیری از گسترش بیماری‌ها مورد استفاده قرار می گیرد، به طوری که با قرار گرفتن بر روی دهان و بینی از ورود ذرات معلق به بدن جلوگیری می کند.

ماسک‌های حفاظت تنفسی عموما به دو دسته اصلی تقسیم می­‌شوند؛ ماسک‌های تصفیه کننده هوا (Air Purifying Respirators)  و ماسک‌های رساننده هوای اتمسفری  (Atmosphere – Supplying Respirators).

اما یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی توانسته با بهره‌گیری از فناوری نانوالیاف ماسک‌هایی را برای مصارف عمومی و صنعتی طراحی و تولید کند که علاوه بر تامین نیاز داخل به بازارهای مختلف خارجی نیز صادرات داشته باشد.

نسیم غلام شهبازی مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به اینکه، فعالیت این شرکت تولید نانوالیاف و محصولات مبتنی بر نانوالیاف می باشد، افزود: اصلی ترین محصول تولیدی این شرکت در حال حاضر ماسک ساخته شده از نانو الیاف است.

به گفته با بیان اینکه، ماسک‌های نانوالیافی تولیدی این شرکت دانش بنیان در دو گروه عمومی و صنعتی تقسیم می شود، اضافه کرد: از انواع ماسک‌های عمومی می‌توان در مواقعی همچون آلودگی‌هوا، تمیزکاری و باغبانی استفاده کرد.

شهبازی همچنین افزود:ماسک‌های صنعتی نیز در صنایع پتروشیمی، صنایع سیمان سازی، صنایع فلزی و بسیاری از صنایع دیگر قابل کاربرد است.

وی ادامه داد، استفاده از نانوالیاف در لایه‌های ماسک باعث فیلتر کردن مقدار بیشتری از ذرات آلاینده می‌شود و هر میزان ظرافت الیاف موجود در فیلتر ماسک بیشتر باشد، ذرات کوچک‌تری فیلتر می‌شود.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان درخصوص واردات این قبیل محصولات گفت: خوشبختانه هیچ گونه وارداتی به کشور در این حوزه صورت نمی‌گیرد، چرا که فناوری استفاده و کاربرد از نانوالیاف در اختیار ایران و چند کشور از جمله آمریکا و جمهوری چک است.

این فعال حوزه فناوری میزان اشتغالزایی که به صورت مستقیم ایجاد شده است را ۲۵ نفر اعلام کرد و افزود: برای ۸۰ نفر نیز به طور غیرمستقیم اشتغالزایی صورت گرفته است.

وی از صادرات محصولات این شرکت به چند کشور دنیا نام برد و اعلام کرد: محصولات تولید این شرکت به کشورهایی همچون کره جنوبی، تایلند و ترکیه صادر می شود و در سال گذشته توانسته ۲۰ هزار دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد.

وی در ارتباط با قیمت فروش ماسک های نانویی این شرکت دانش بنیان در مقایسه با نمونه آن خارجی تصریح کرد: قیمت محصولات تولیدی ما تقریبا یک ششم قیمت نمونه مشابه خارجی آن است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صادرات »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها