اعتبار سنجی صدها میلیون شرکت خارجی توسط صندوق ضمانت صادرات | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اعتبار سنجی صدها میلیون شرکت خارجی توسط صندوق ضمانت صادرات

  • شنبه 17 خرداد 1399 16:36
  • شناسه 43720
اعتبار سنجی صدها میلیون شرکت خارجی توسط صندوق ضمانت صادرات

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات در گفت و گو با شبکه ایران کالا اقدامات صندوق ضمانت صادرات برای رفع مشکل صادرات را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا خانم افروز بهرامی در گفت و گوی تصویری با برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد گفت: یکی از نگرانی های صادرکنندگان ریسک های سیاسی و تجاری است که هر کدام از آنها می تواند وصول مطالبات از خریداران خارجی را با مشکل مواجه کند.

پوشش ریسک های سیاسی و تجاری

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران افزود: صادرکنندگان در روند صادرات خود به خصوص در شرایط تحریمی ممکن است با ریسک‌های سیاسی و تجاری متعددی مواجه و بابت وصول مطالبات خود که حاصل صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی است نگرانی‌هایی داشته باشند که صندوق ضمانت صادرات می‌تواند این موارد را تسهیل کند.

وی ادامه داد: استراتژی صادراتی ما به 15 کشور همسایه است که صادرات به آنها با ریسک همراه است و همین مسئله منجر به افزایش نگرانی آنها می شود که در این خصوص صادرکنندگان می توانند به صندوق مراجعه کنند. 

اعتبار سنجی صدها میلیون شرکت خارجی 

بهرامی خاطر نشان کرد: صندوق ضمانت صادرات با توجه به ارتباطات قوی بین الملل و عضویت در اتحادیه های جهانی، کمک شایانی در اعتبارسنجی مشتریان هدف صادرات ایفا خواهد کرد. 

وی تاکید کرد: این صندوق به بانک اطلاعاتی متصل است که ترازنامه و صورت مالی چند صد میلیون شرکت دنیا در آن به صورت آنلاین قابل مشاهده است . از اینرو این صندوق می تواند اطلاعات خوبی از این شرکت ها در اختیار صادرکنندگان بگذارد.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها