بررسی زیرساخت های صادراتی انرژی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بررسی زیرساخت های صادراتی انرژی

 • دوشنبه 13 مرداد 1399 11:01
 • شناسه 44546
بررسی زیرساخت های صادراتی انرژی

رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران در گفتگو با شبکه ایران کالا  گفت: در دیپلماسی اقتصادی نسبت به رقبای منطقه تاکنون موفق نبوده ایم.

سوال: آیاد در کشور بحث دیپلماسی اقتصادی را درست پیش می بریم؟

صالحی رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران: دیپلماسی اقتصادی  هنر ارتباطات بین المللی برای گرفتن مناقع بیشتر در حوزه اقتصادی است و به تبع ما در بحث صادرات تا امروز نسبت به رقبای منطقه موفق نبودیم و دیپلماسی فاقد مشی توسعه صادرات در روابط و مذاکرات فنی بوده و بیشتر در حوزه سیاسی بوده است. در کشورهای جهان سوم  از این مساله ارتباطات سیاسی می توانند برای ارتباط اقتصادی بهره بگیرند. مثلا عراق که بازار هدف ما هست اگر نسبت به دیپلماسی ترکیه قوی تر باشد بازار بیشتری می توانیم بگیریم.

سوال: نقش دولت مردان در توسعه صادرات به چه شکل است؟

صالحی رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران: رقابت در عرصه صادرات رقابت بنگاه ها نیست، بلکه رقابت دولت‌هاست. نقش دولت مردان ما در صادرات بسیار می تواند موثر باشد. اگر دولتی هنری داشته باشد با توجه به ظرفیتی که در اختیار دارد و درست عمل کند می تواند به این امر کمک کند. دولت  اگر از ظرفیت خودش مطلع باشد و بتواند با ایجاد امنیت، در کشور دیگر پایگاه بیشتری بگیرد ، می توانیم جایگاه خود را در آن کشور تقویت کنیم.

سوال: چه موارد دیگری غیر از نقش دولت مردان در بازارهای هدف صادراتی موثر است؟

صالحی رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران: اولا در اقتصاد مقاومتی باید در داخل کشور زیرساختهای صادراتی فراهم کنیم و از ظرفیتی که داریم استفاده کنیم.  برای اقتصاد برون گرا مسیری را فراهم کنیم که بتوانیم مسیر صادرات را هموارکنیم.

سوال: با توجه به منابع غنی کشور به چه شکلی می توان ایجاد ارزش افزوده کرد؟

صالحی رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران: کشور ما از لحاظ انرژی از کشورهای پرظرفیت است و حتی در گاز ربته اول هستیم . ولی بازیگر اصلی گاز نبودیم . این ظرفیت باید تبدیل به ارزش افزوده بشود.  یا در برق ظرفیت بالایی داریم که می توانیم هاب انرژی بشویم . باید  برای رسیدن به این منظور بخش خصوصی را تقویت کنیم.

سوال: آیا مشوق های صادرات میزان آن قابل قبول است؟

صالحی رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران: یک زمانی این مشوق ها داده می شود و تاثیر داشت مخصوصا در حوزه خدمات فنی مهندسی ولی چند سال اخیر قطع شده و تاثیر منفی گذاشته است. مشوق ها انواع و اقسام دارد یکی مستقیم و دیگری بحث تضامین هست.

سوال:در پروژه های خارج از کشور آیا بازگشت ارز صورت گرفته است؟

صالحی رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران: پروژه های فنی مهندسی اگر کالا باشد که این اتفاق افتاده ولی بخشی از این پروزه ها نیروی انسانی است که اغلب در همان کشور اجاره می شود. انتقال پول به کشور به دلیل تحریم ها هزینه آور شده است. ولی این هزینه ها از طرف بانک مرکزی هنوز پذیرفته نشده است.                                                                                                                                                                                                             

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صادرات »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تیزر کارخانه چایسازی حشمت

  چانچو

  تیزر کارخانه چایسازی حشمت (1)

  تولیدکننده چای مرغوب ایرانی

 • شرکت تولیدی توفال کلاس تولید کننده مبل استیل و کلاسیک

  تعادل

  شرکت تولیدی توفال کلاس تولید کننده مبل استیل و کلاسیک (1)

  شرکت تولیدی توفال کلاس تولید کننده مبل استیل و کلاسیک شرکت مبل توفال کلاس سال 1376 با پنج نیروی کار در استان همدان تاسیس گردید. در حال حاضر این شرکت با دوازده نیروی کاری به فعالیت خود ادامه می دهد. مدیریت این شرکت با جذب و آموزش نیروهای کار جوان توانسته است زمینه فعالیت و اشتغال را برای آنها فراهم نماید. یکی از ویژگی مبل توفال کلاس در تزئینات منبتی است که برروی مبل های استیل اجرا می شود . اجرای این منبت ها توسط دست بوده و به هیچ عنوان از قالب های آمده و دستگاه های C.N.C استفاده نمی شود. صنعت مبل سازی جزو صنایع اشتغالزا بوده و در حال حاضر 7 درصد از اشتغال کشور را به خود اختصاص داده است . در صورت حمایت و بازار یابی در بین کشورهای منطقه ، خاورمیانه و حتی اروپا ، این صنعت نیروی کار بیشتری را به خود جذب خواهد کرد. مدیریت شرکت مبل توفال کلاس با استفاده از مواد کاملا تولید داخل و بهره گیری از تخصص و توان نیروهای مجرب ، توانسته است کامی موثر در اقتصاد و تولید کشور بردارد.

 • مرکز تفریجی و تجاری پارادایس

  چانچو

  مرکز تفریجی و تجاری پارادایس (1)

  مرکز تفریجی و تجاری پارادایس از جاذبه های بازار گردی در شهرساحلی بندر انزلی است

 • برنامه آدین چرم

  خرید ایرانی

  برنامه آدین چرم (1)

  آدین چرم این واحد تولیدی در زمینه طراحی و تولید انواع محصولات و پوشاک چرمی فعالیت می کند. از نکات بارز محصولات این واحد تولیدی علاوه بر ایجاد اشتغال و ایجاد ارتباط موثر بین واحد ایده پردازی، خط تولید و واحد فروشگاهی، استفاده از مرغوب ترین نوع چرم و طراحی روزآمد میباشد آدرس : تهران . خیابان انقلاب . بعد از لاله زار . جنب ایستگاه مترو دروازه دولت . پلاک 534 021 - 66342453 تلفن: آدین چرم این واحد تولیدی در زمینه طراحی و تولید انواع محصولات و پوشاک چرمی فعالیت می کند. از نکات بارز محصولات این واحد تولیدی علاوه بر ایجاد اشتغال و ایجاد ارتباط موثر بین واحد ایده پردازی، خط تولید و واحد فروشگاهی، استفاده از مرغوب ترین نوع چرم و طراحی روزآمد میباشد آدرس : تهران . خیابان انقلاب . بعد از لاله زار . جنب ایستگاه مترو دروازه دولت . پلاک 534 021 - 66342453 تلفن:

 • فولاد آناهیتای گیلان

  چانچو

  فولاد آناهیتای گیلان (1)

  تولیدگر انواع میلگرد آج دار ساختمانی

آخرین خبرها