کنترل صادرات قاچاق با اجرای طرح استفاده از ارز متقاضی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کنترل صادرات قاچاق با اجرای طرح استفاده از ارز متقاضی

  • شنبه 10 آبان 1399 20:06
  • شناسه 46799
کنترل صادرات قاچاق با اجرای طرح استفاده از ارز متقاضی

رئیس اتاق بازرگانی ایران، گفت: با اجرای طرح‌های آزادسازی واردات در قبال صادرات و استفاده از ارز متقاضی با حمایت دولت و همکاری بانک مرکزی موضوع صادرات قاچاق نیز کنترل می‌شود.

آقای غلامحسین شافعی با بیان این مطلب در کمیته پایش صادرات که با حضور وزیر صمت برگزار شد، افزود: صادرات قاچاق از مبادی رسمی و غیررسمی برای فرار از تعهدات ارزی ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های صادراتی بوده است که با همکاری بانک مرکزی و آزادسازی واردات در مقابل صادرات و استفاده از ارز متقاضی، می‌توان امیدوار بود این موضوع کاهش یابد.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت مدیریت واحد مرزی کشور، تصریح کرد: تسهیل صادرات از مرز‌ها و خروج سریع محموله‌ها باید مد نظر قرار بگیرد، نباید هیچ محموله‌ای در مرز‌های کشور معطل بماند.

وی با بیان اینکه صادرات کار آسانی نیست، گفت: رقبای بین المللی سرسختانه کار می‌کنند، صادرات به خصوص در این شرایط کشور کار بسیار سختی است و صادرکنندگان نیازمند تعامل و پشتیبانی‌های دولت و بانک مرکزی هستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تصریح کرد: با ایجاد باور همگانی و نگاه سالم دست در دست هم دهیم و صادرات را افزایش بدهیم.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صادرات »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها