کارنامه فعالیت گمرکات ایران درسال جهش تولید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کارنامه فعالیت گمرکات ایران درسال جهش تولید

 • سه شنبه 07 بهمن 1399 18:45
 • شناسه 49721
کارنامه فعالیت گمرکات ایران درسال جهش تولید

معاون وزیر اقتصاد و ریاست گمرک ایران در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: ما در حال حاضر قریب به 170 گمرک در سطوح دفترخانه، اداره، اداره کل و حوزه نظارت و هشت هزار و پانصد نفر در کل گمرکات در حال ارائه خدمت در مبادی ورودی هوایی دریایی و زمینی داریم.

میراشرفی، معاون وزیر اقتصاد و ریاست گمرک ایران در گفتگو با شکبه ایران کالا گفت: در ده ماه امسال چیزی حدود 59 میلیارد دلار حجم تجارت خارجی داشتیم که 122میلیون تن کالا وارد و صادر شده است . 94 میلیون تن سهم صادرات به ارزش 58 میلیارد دلار و 28 میلیون تن به ارزش 30میلیارد دلار سهم واردات است. حدود دو میلیارد دلار تراز منفی داریم که اگر خدمات فنی و مهندسی و صدور خدمات فنی مهندسی به آن اضافه شود تراز ما مثبت و بالانس می شود.

وی افزود: گمرک ایران یکی از اعضای اولیه و موثر سازمان جهانی گمرک است و در حال حاضر پیشرو با سطح جهانی در گمرک مشغول به ارائه خدمات هستیم و با شعار اظهار کالا از هر زمان و هر کجا با گمرک موبایل می توان کالا را پیگیر شد ما در حال حاضر الکترونیک و مجازی شده ایم و به سمت گمرک هوشمند هستیم .

معاون وزیر اقتصاد و ریاست گمرک ایران بیان کرد: ما یکی از پیچیده ترین تجارت های دنیا داریم و در تسهیل و تسریع کار گمرک  این اصلا خوب نیست باید در ارائه خدمات مدیریت هماهنگ مرزی ایجاد بشود بین چند دستگاه و مدیریت هماهنگ و یکپارچه بشود که هر فرد نخواهند برای کار تجاری خود به چند سازمان مراجه کند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صادرات »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • صنایع غذایی هپتینا

  دشت اول

  صنایع غذایی هپتینا (10)

  خانم شیما سادات ترابی ساکن رفسنجان از نوجوانی به کارآفرینی و امور خیریه علاقمند بود . او کارگاه تولید کیک و کلمپه را در کشکوییه رفسنجان دایر کرده و حدود 15 نفر از ناشنوایان را به کار گرفته است .

 • تولید نگین گوهر درخشان

  دشت اول

  تولید نگین گوهر درخشان (11)

  خانم مریم علیپور اولین نفری بود که تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی را از سال 1389 در شهرستان شهربابک شروع کرد . او صاحب شرکت تعاونی گوهر درخشان است و مربی چیره دستی نیز در این زمینه به شمار می آید . آدرس : کرمان ، رفسنجان ، خیابان شهدا ، شهدای 3 تلفن : 09137063798

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1185)

  تولید تلویزیون با 44 درصد افزایش، ساخت گیربکس 6 سرعته برای نخستین بار در کشور، کاهش شمار فرش بافان در اصفهان وجدیدترین اخبار تولید و اقتصادی تحریریه تولید ساعت 12 یکشنبه 10 اسفند

 • تحریریه تولید

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه تولید (1184)

  ارتباط تصویری با آقای لطیفی سخنگوی گمرک، گزارش رمزارزها یا کریپتوکارنسی، ساخت گیربکس 6 سرعته تحریریه تولید ساعت 10 یکشنبه 10 اسفند

 • صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز

  دشت اول

  صنایع مسی دینا تولید کننده انواع ظروف مسی دست ساز (1)

  هادی اشرف برای فروش و عرضه تولیدات خود نام و نشان تجاری مس دینا را برگزید و هم اکنون عنوان دار تولید کننده ظروف دست ساز مسی است .

آخرین خبرها