اکبر بازیار، استادکار قلم زنی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اکبر بازیار، استادکار قلم زنی

  • چهارشنبه 17 مهر 1398 22:26
  • شناسه 39671
اکبر بازیار، استادکار قلم زنی

اکبر بازیار فرزند حسین بازیار متولد ۱۳۴۲ در کنار پدری هنرمند در رشته هنری قلم‌زنی، مسیر هنری خود را آغاز نمود.

اکبر بازیار فرزند حسین بازیار متولد ۱۳۴۲  افتخار داشتم در کنار پدری هنرمند در رشته هنری قلم‌زنی، مسیر هنری خود را آغاز کنم. رشته فاخر قلم‌زنی از خاندان اینجانب در سال 1238 توسط حاج عبدالله قلت‌شاهی (پسرخاله ابوی گرام) در اصفهان آغاز گردید. استاد حسین بازیار (پدر اینجانب) از هنرمندان فاخر و معروف در رشته قلم‌زنی می‌باشد که از نسل خود در این رشته سالیان سال تلاش کردند. ایشان از سن 9 سالگی مشغول و در مدتی کوتاه این اسطوره هنر در کنار استادانی نامی آن زمان مانند استاد زوفن قرار گرفت. طراحی منحصر به فرد، او را در سرلوحه همه هنرمندان این رشته هنری معروف و او را در جایگاه پیشکسوت قلم‌زنی نمایان کرد.

در مدتی کوتاه در کنار پدر آموخته‌هایم را رنگ و فطرت ذاتی که در وجود خود دیدم که عشق و علاقة مرا دو چندان کنم. اینک در سال ۱۳۹۸ نفسی مانده و دلی پر از عشق به هنرم. یاد پدر قدم‌هایم را استوار و خدمت برای فرهنگ این مرز و بوم تمامی وجودم را احاطه کرد. ای کاش بتوانم، این بنده حقیر، بستری برای رشد این حس به نحو احسن باشم.

 

آدرس منزل: اصفهان، درچه، خ امام(ره)، کوچه شهید صنعتکار، روبروی مدرسه علامه امینی.

شماره همراه: 09131123154

 

آدرس مغازه: اصفهان، درچه، خ امام(ره)، صاحب امتیاز فروشگاه صنایع دستی، روبروی پاساژ نصف جهان، با پروانة تولید کارگاهی صنایع دستی زیر نظر اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری.

 

تاریخ ۸ مهر ۱۳۹۸

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صد ساله ها»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها