امیرناظم زمردی، جواهری زمردی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

امیرناظم زمردی، جواهری زمردی

  • چهارشنبه 17 مهر 1398 22:14
  • شناسه 39675
امیرناظم زمردی، جواهری زمردی

خاندان زمردی از اواسط قرن ۱۲ هجری شمسی به پیش زرگری اشتغال داشتند.

تاریخچه تاسیس جواهری زمردی

 

خاندان زمردی از اواسط قرن ۱۲ هجری شمسی به پیش زرگری اشتغال داشتند.

 نسل اول:

 در سال ۱۲۵۰ هجری شمسی شیخ محمد زمردی اولین فروشگاه خود را در بازار بزرگ تهران که در آن زمان مهمترین مرکز خرید و فروش طلا و جواهرات بوده است افتتاح نمود. صلاحیت شیخ محمد زمردی موجب شد که به عنوان ناظم صنف زرگر خانه طهران قدیم (رئیس و معتمد صنف) برگزیده شود و پس از آن، عنوان ناظم به نام‌خانوادگی خاندان زمردی اضافه گردید.

 

نسل دوم:

 پس از شیخ محمد ناظم زمردی، پسر ارشد او، حاج احمد ناظم زمردی (متولد سال ۱۲۷۵- تهران) که مهارت‌های طلا و جواهرسازی را طی سالیان نزد پدر آموخته بود شغل پدر را ادامه داد که پس از گذشت سال‌ها به علت صداقت کاری و خوشنامی همچنان زبانزد کسبه قدیمی بازار زرگرهای تهران می‌باشد.

 

نسل سوم:

نسل سوم این خانواده، عبدالحسین ناظم زمردی ( متولد سال ۱۳۲۱ - تهران)  شغل خانوادگی را با رویکرد مدرن خویش در بازار بزرگ تهران پایدار نگاه داشت.

 

نسل چهارم:

 امیر ناظم زمردی ( متولد سال ۱۳۶۳ - تهران)  نیز به کمک پیشینه درخشان خاندان زمردی و با تکیه بر ارزش‌های اساسی این مجموعه همچنان پرچم این پیشه خانوادگی را افراشته نگاه داشته است.

به مدت ۱۴۸ سال جواهری زمردی سنت‌های اصیل صنایع دستی خود را با جدیدترین پیشرفت‌های فناوری برای تولید و عرضه محصولات منحصر به فرد و خاص ترکیب کرده و کیفیت عالی طلا و جواهرات این مجموعه نتیجه استانداردهای دقیق کیفی و توجه بیش از حد به تولید زیباترین محصولات بوده است.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صد ساله ها»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها