بزرگترین طرح زیرساختی اقتصاد هنر در مشهد رونمایی شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بزرگترین طرح زیرساختی اقتصاد هنر در مشهد رونمایی شد

 • سه شنبه 05 شهریور 1398 00:24
 • شناسه 39300
بزرگترین طرح زیرساختی اقتصاد هنر در مشهد رونمایی شد

سامانه و نرم افزار نگارخانه فضای مجازی به عنوان بزرگترین طرح زیرساختی اقتصاد هنر روز در مشهد رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، جعفر مروارید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: سامانه نگارخانه فضای مجازی که محل عرضه، خرید و فروش بی واسطه آثار هنری است، به همت بخش خصوصی و با حمایت های این اداره کل طراحی و راه اندازی شده است.

مرواید افزود: این سامانه به صورت سایت و همچنین اپلیکیشن در دسترس همگان قرار گرفته و همه هنرمندان به راحتی می توانند در صفحات منحصر به فرد، آثار خود را عرضه کنند.

وی اظهار داشت: نگارخانه  فضای مجازی ضمن دسترسی عادلانه و تسریع و تسهیل در رقابت بین آثار هنری و فرهنگی، این شرایط را فراهم کرده که هنرمندی که دارای نام و آوازه نیست نیز دیده شود.

وی با اشاره به طرح توسعه مثلث اقتصادی و اهتمام استاندار خراسان رضوی بر اجرای آن در بخش فرهنگ و هنر نیز گفت: هدف اصلی این است که یک ایده اقتصادی تبدیل به یک صنعت و سپس منجر به فروش شود که در این راستا توسعه تولیدات فرهنگی و هنری و رونق بازار فروش آنها برای بهبود فضای کسب و کار و توسعه صادرات کالاهای فرهنگی دنبال می شود. 

مروارید با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و هنری مشهد و خراسان رضوی افزود: چهار بخش فضاهای فرهنگی منجر به رونق تولید در این استان شامل صنایع فرهنگی و هنری مثل سینما، تئاتر، نمایشگاه های هنری و صنایع دستی، صنایع فرهنگی چند رسانه ای مثل رادیو و تلویزیون، صنایع فرهنگی مکتوب مثل فروش کتاب و نشریات و صنایع فرهنگی و سرگرمی مانند بازی های فکری و اسباب بازی ها هستند.

وی با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی در هشت منطقه مشهد با همکاری رسانه ها اظهار داشت: فعالیت بوستان های قرآنی و فرهنگی، تجهیز کتابخانه ها، تئاتر های خیابانی و فعالیت ۱۹ کانون فرهنگی هنری از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه به شمار می روند.

مجری سامانه نگارخانه فضای مجازی نیز در این مراسم با تشریح قابلیت ها و مزایای این سامانه گفت: آثار هنری و فرهنگی ارائه شده در این سامانه در گروه های مختلف شامل طراحی، نقاشی، نقاشی خط، تصویر سازی، طراحی صنعتی، کاریکاتور و سایر آثار تقسیم بندی شده و قابلیت ارسال از تمام استان ها را دارد.

محمد علی خاوری افزود: آثار عرضه شده در این سامانه به کمک موتورهای جستجوی قدرتمند در دسترس علاقه مندان به خرید آثار هنری قرار می گیرند.

وی اظهار داشت: علاقه مندان می توانند آثار هنری مورد نظر خود را بر اساس استان، شهر یا حتی محله تولید آثار در این سامانه رصد کنند و آن را بطور مستقیم از هنرمند خالق اثر خریداری نمایند.

مطالب بیشتر از «صنایع دستی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • محمد شفقی

  سازدهنی

  محمد شفقی (32)

  یکی از قدیمی ترین و مهم ترین تولید کنندگان فرش

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (525)

  طرح راه اندازی پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار، ، تعیین تکلیف دستمزد کارگران، آخرین اخبار پلیس امنیت اقتصادی، آخرین اخبار اقتصادی: 1.6 میلیون نفر متقاضی مسکن ملی، بازگشت رونق به بازار سرمایه تحریریه اقتصاد ساعت 12 شنبه 10 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (519)

  توانمندی تولید کنندگان، سیاست های پولی بانک مرکزی، گشت مشترک تعزیرات در بازار لوازم خانگی، اخبار اقتصادی: تسهیلات دهی به 12 رسته گل و گیاه زینتی، دریافت 60 هزار قطعه زمین برای ساخت مسکن تحریریه اقتصاد ساعت 12 چهارشنبه 07 خرداد

 • تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد

  تحریریه اقتصاد (524)

  آیا روند بازار بورس و سهام عدالت در ماه های اخیر، آخرین اخبار و آمار کشاورزی، صنعت دام و طیور استان کردستان، اخبار اقتصادی روز: نخستین افتتاح طرح اقدام ملی مسکن در سیرجان انجام می‌شود و... تحریریه اقتصاد ساعت 10 شنبه 10 خرداد

 • پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت

  گفتانه

  پشت صحنه برنامه چشم انداز، معرفی بخش مخاطبان سایت (7)

  پشت صحنه برنامه چشم انداز اقتصاد، پیام تصویری مهرافزار، مدیریت پارچه سرای ایلکار، پیام صوتی مخاطب، معرفی بخش مخاطبان سایت و... بخشهای برنامه این هفته را تشکیل می دهند.

آخرین خبرها