فعالان صنایع دستی نیازمند حمایت های اجتماعی هستند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

فعالان صنایع دستی نیازمند حمایت های اجتماعی هستند

  • چهارشنبه 23 بهمن 1398 12:09
  • شناسه 41435
فعالان صنایع دستی نیازمند حمایت های اجتماعی هستند

یک کارشناس حوزه کسب و کار در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: برای رشد و شکوفایی صنعت صنایع دستی، باید از فعالان این حوزه حمایت اجتماعی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا بغدادچی با حضور در برنامه تحریریه اتاق اقتصاد به برگزاری سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی اشاره کرد و اظهار داشت: بین 25 تا 40 درصد از افراد شاغل در صنایع دستی، جزو صنایع خرد و کوچک محسوب می شوند. 

وی ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه ها به شناساندن هنرهای دستی فعالان این حوزه کمک شایانی خواهد کرد و محلی برای عرضه محصولات به مشریان است.

این کارشناس حوزه کسب و کار افزود: برای کمک به صنایع دستی کشور، باید دو نوع حمایت از آنها صورت گیرد. اول حمایت مالی و دوم حمایت اجتماعی است. منظور از حمایت اجتماعی، خدماتی نظیر بیمه کاری و بازنشستگی آنهاست. البته در کنار بیمه کاری و بازنشستگی باید بیمه درمانی درمانی را نیز برای فعالان حوزه صنایع دستی درنظر گرفت.

بغدادچی خاطر نشان کرد: مشاغل خانگی سرمایه پنهان کشور ماست. همانگونه که تایوان با همین مشاغل خانگی به رشد و توسعه رسید، خانه های ایرانیان نیز باید همانند کارخانه ای باشد که به تولید ملی کمک کند.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های کارشناس حوزه کسب و کار را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنایع دستی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها