کرونا تولید فرش دستبافت را رونق داد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

کرونا تولید فرش دستبافت را رونق داد

  • چهارشنبه 27 فروردین 1399 17:18
  • شناسه 42844
کرونا تولید فرش دستبافت را رونق داد

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان اینکه با شیوع کرونا، فرشبافی در منازل رونق گرفته، اما راه فروش داخلی و صادرات آن بسته شده است، گفت: باید سرمایه در گردش را برای کارگاه‌های فعال قالیبافی تامین کرد تا حداقل به مدت 3 ماه حقوق قالیبافان را بپردازند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از وزارت صمت، فرحناز رافع در جلسه کارگروه توسعه صادرات با بیان اینکه کارگاه‌های متمرکز فرشبافی غیرفعال شده اند که بر این اساس مکاتباتی صورت گرفته تا این کارگاهها را بتوان مورد حمایت قرار داد، گفت: باید موضوع سرمایه در گردش تولیدکنندگان برای صادرات تامین شود.

رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود: تولیدکنندگان غیرمتمرکز فرش دستباف که در منازل به امر فرشبافی می‌پردازند، تولید بیشتری داشته اند؛ پس کرونا در این بخش اثر مثبت داشته است؛ اما اکنون برای پرداخت حقوق این قالیبافان، مشکلات زیادی وجود دارد.

وی تصریح کرد: درخواست تولیدکنندگان این است که سرمایه در گردش برای سه تا چهار ماه به کارفرماهای کارگاههای فعال فرشبافی داده شود تا حقوق کارگران خود را بتوانند بپردازند؛ این در حالی است که باید تسهیلات کم بهره نیز به قالیبافان اختصاص یابد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران خاطرنشان کرد: یکی از درخواست‌های ما در حوزه فرش آن است که سرمایه در گردش کارگاه‌های فعال قالیبافی، برای مدت 3 تا 4 ماه تامین شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنایع دستی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها