فردا برگزار می شود: چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

فردا برگزار می شود: چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور

  • یکشنبه 20 مرداد 1398 19:13
  • شناسه 39158
فردا برگزار می شود: چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور

چهارمین نمایشگاه توانمندی‌ های روستاییان و عشایر تهران، در تاریخ ۲۴ الی ۲۷ مرداد ماه 1398 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، با حضور جمعی از تولید کنندگان کشاورزی، دامی، صنایع روستایی و شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها و ... برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، معرفی استعدادها، قابلیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در مناطق روستایی و عشایری، معرفی روستاها و مناطق عشایری نمونه به عنوان الگوی توسعه برای سایر روستاها و معرفی جاذبه‌های فرهنگی آداب و رسوم‌های مختلف از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

جامعه روستایی و عشایری کشور ضمن ایفای نقش تولید محصولات کشاورزی و دامی، مسئولیت خطیر حفظ امنیت غذایی کشور را عهده‌دار است، بنابراین بهره‌مندی از استعدادها و ظرفیت‌های متنوع بالقوه روستایی و عشایری می‌تواند به عنوان یکی از کارآمدترین ابزارها در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به کار آید.

محصولات متنوع بویژه در زمینه (صنایع کوچک، صنایع روستایی و صنایع دستی) معرفی روستاهای نمونه به عنوان الگوی توسعه برای سایر روستاها با موقعیت و وضعیت مشابه، معرفی جاذبه‌های فرهنگی، طبیعی و گردشگری، معرفی مشاهیر، استعدادهای جوان و کارآفرین، ایجاد ارتباط دو سویه شهر‌نشینان با روستاییان و عشایر، برقراری ارتباط تجاری میان تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان با ایجاد تقاضای جدید و شناسایی بازارهای مصرف برای خرید محصولات و تولیدات این مناطق و تقویت روحیه خودباوری و توانمندی در جامعه روستایی و عشایری از اهداف برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنایع غذایی تبدیلی و روستایی »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها