روغن کرمانشاهی به دانشگاه رفت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روغن کرمانشاهی به دانشگاه رفت

  • یکشنبه 24 شهریور 1398 02:07
  • شناسه 39498
روغن کرمانشاهی به دانشگاه رفت

با هدف افزایش کیفیت روغن کرمانشاهی و افزایش سرعت تولید آن، این روغن در قالب طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی وارد دانشگاه‌ها شد.

معاون استاندار کرمانشاه در نشست کارگروه اشتغال که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: برند روغن حیوانی متعلق به استان کرمانشاه است از این رو باید به خوبی از آن حمایت و حفاظت کنیم.
وی عنوان کرد: با همکاری دانشگاه‌های استان در حال انجام طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی در قالب پروژه‌ای ویژه هستیم تا سرعت تولید روغن کرمانشاهی و کیفیت آن را افزایش دهیم.
هدایت حاتمی به نقش مهم عشایر در تولید روغن کرمانشاهی اشاره کرد و گفت: عشایر استان کرمانشاه یک میلیون کیلوگرم روغن کرمانشاهی در سال تولید می‌کنند.
حاتمی افزود: نقش عشایر در تولید روغن حیوانی پررنگ است از این رو باید از این قشر حمایت شود.

روغن کرمانشاهی نوعی روغن حیوانی است که از شیر گاو و گوسفند تهیه می‌شود. بازگرداندن قوای جسمانی تحلیل رفته‌ بیماران، سلامت دستگاه گوارش، درمان بیماری‌های التهابی روده، استحکام و تقویت استخوان‌ها از مهمترین خواص روغن کرمانشاهی است و به دلیل ارزش غذایی بالا، بو و مزه بی نظیرش طرفداران زیادی دارد.
عطر و طعم این روغن بستگی زیادی به نحوه خوراک و چرای دام دارد. از این رو به دلیل چرای گله‌های گوسفند استان کرمانشاه در مراتع پرعلف با گیاهان خاص این روغن از بو و مزه خاصی برخوردار است.
از مهمترین خواص روغن کرمانشاهی خاصیت ضدالتهاب است. ماساژ بدن با این روغن باعث تسکین و بهبود درد مفاصل، تسکین دردهای عضلانی و استخوانی می‌شود و به گرم شدن بدن و استخوان‌ها کمک می‌کند.
استفاده از این روغن در تهیه غذاها به دلیل دارا بودن عناصر معدنی مورد نیاز بدن، باعث تحکیم و سلامت استخوان‌ها و دندان‌ها می‌شود.
کاهش کلسترول بدخون و افزایش کلسترول خوب از خواص روغن کرمانشاهی است به شرطی که در مقدار مناسب و با تحرک بدنی کافی مصرف شود.
روغن حیوانی کرمانشاهی به هضم بهتر غذا کمک می‌کند و در سلامت دستگاه گوارش و درمان بیماری‌های التهابی روده مانند کولیت اولسراتیو و کرون موثر است.
خواص روغن کرمانشاهی شباهت زیادی به خواص روغن نارگیل دارد و به دلیل دارا بودن مقادیر بالایی از اسیدهای چرب که مستقیما توسط کبد جذب و به عنوان منبع انرژی بدن استفاده می‌شوند، در کاهش و کنترل وزن و تولید انرژی بدن نفش بسزایی دارد.
در طب سنتی از این روغن برای تنقیه و پاکسازی روده‌ها استفاده می‌شود؛ استفاده از این روغن در شادابی و شفافیت پوست موثر است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنایع غذایی تبدیلی و روستایی »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها