مردم با اطمینان خاطر محصولات لبنی مصرف کنند/ لبنیات در رتبه ی اول صادرات | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مردم با اطمینان خاطر محصولات لبنی مصرف کنند/ لبنیات در رتبه ی اول صادرات

  • سه شنبه 08 بهمن 1398 14:37
  • شناسه 41118
مردم با اطمینان خاطر محصولات لبنی مصرف کنند/ لبنیات در رتبه ی اول صادرات

مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: مردم با خیال راحت از شیر و سایر محصولات لبنی استفاده کنند همه ی دقت های لازم برای تهیه محصولات لازم در مسیر تولید انجام می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا مهندس عبدالله قدوسی مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران و دکتر وحيد مفيد عضو هیات علمی دانشگاه تغذیه و نایب رئیس انجمن صنایع لبنی ایران با حضور در استدیوی شبکه ایران کالا و در گفت و گو با تحریریه اقتصاد به بررسی وضعیت صنایع لبنی در کشور پرداختند.

قدوسی با بیان اینکه یکی از مدیریت های بسیار مهم در هر گاوداری مدیریت بهداشت و تغذیه می باشد که در اینجا سختگیرانه ترین استانداردها برای کنترل میران «آفلاتوکسین» صورت می پذیرد گفت: استاندرد میزان افلاتوکسین در ذرت دامی در کشور ما برابر با ۵ در میلیارد می باشد و این در حالی است که استاندارد اتحادیه اروپا برای آفلاتوکسین چهار برابر(۲۰ ppb ) استاندارد ملی ایران می باشد.

قدوسی تاکید کرد : صنایع لبنی امروز در جایگاه اول صادرات در کشور قرار دارد.و این نشان از کیفیت و تنوع محصولات لبنی در کشورمان را می دهد.

دکتر مفید هم در ادامه گفت:خوراک دامی که کپک زده و آلوده به سم آفلاتوکسین باشد می تواند در شیر و فرآورده های دامی دیده شود اما امروزه در صنعت دامداری و تولیدات لبنی با توجه به کنترل های سختگیرانه ای که صورت می گیرد و حضور متخصصان دامپزشکی در تمام مسیر تولید امکان هر گونه وجود سم یا میروبی را به صفر می رساند.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران و نایب رئیس انجمن صنایع لبنی ایران را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

 

انتهای پیام/

مطالب بیشتر از «صنایع غذایی تبدیلی و روستایی »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها