توزیع سالیانه بیش از 75 هزار فقره وام برای توسعه کسب و کار

 • سه شنبه 19 دی 1396 18:30
 • شناسه 13776
توزیع سالیانه بیش از 75 هزار فقره وام برای توسعه کسب و کار

معاون صندوق کارآفرینی امید اعلام کرد، سالیانه بیش از 75 هزار فقره وام برای توسعه کسب و کار از سوی این صندوق توزیع می شود و آمادگی برای توسعه اکوسیستم کارآفرینی در صنعت چاپ از واحدهای فعلی و جدید وجود دارد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از  ایرنا از روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید،«علی اصحابی»در نشست مشترک با رئیس انجمن علمی فناوری، حمایت صندوق مزبور را از اکوسیستم کارآفرینی در بخش صنعت چاپ ابراز داشت.

وی ضمن تبیین اهمیت توسعه کسب و کارهای جدید در بخش صنعت چاپ با عاملیت انجمن علمی فناوری چاپ و حمایت صندوق کارآفرینی امید، اظهار داشت، دو طرف در این بخش باید همکاری لازم را به عمل آورند. صندوق کارآفرینی امید از کسب و کارهای نو و کوچک در سراسر کشور حمایت می کند و از توسعه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان و فناور در این حوزه حمایت به عمل می آورد. 
تسهیلات این صندوق در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی و برنامه های دولت دوازدهم در اختیار جامعه هدف قرار می گیرد و موجب توسعه کسب و کارهای خرد و اشتغالزا می شود.
اصحابی، صنعت چاپ را از صنایعی دانست که دارای پتانسیل های خوبی در کشور است و ضرورت دارد اتحادیه ها و تشکل های صنفی با تشکل های علمی و دانشگاهی تعامل و همکاری بیشتری داشته باشند و با استفاده از پتانسیل های کارشناسی و تخصصی آنان برای توسعه کسب و کارها تلاش نمایند. 
براساس این گزارش «محمد بیطرفان» رئیس انجمن علمی فناوری چاپ ایران نیز در این دیدار با اشاره به اینکه صنعت چاپ ایران ظرفیت و پتانسیل خوبی دارد، بر تعامل و همکاری بیشتر با صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از کسب و کارهای جدید در حوزه چاپ تاکید کرد. 
وی گفت، صنعت چاپ در شمار چند صنعت برتر دنیاست و این صنعت در کشور ما با همه پتانسیل های اقتصادی و اشتغال زایی که در اختیار دارد، همچنان به شکل سنتی اداره می شود و حمایت های لازم از دانشگاهها، رشته ها، منابع انسانی ، شرکت ها و مراکز رشد فعال در این حوزه می تواند آینده درخشانی را برای کشور رقم بزند. 
بیطرفان افزود، کشورهای منطقه یا درگیر مشکلات داخلی و یا جنگ های نیابتی و بحران های سیاسی هستند و سرمایه گذاری در صنعت چاپ می تواند این بخش را به عنوان بخش درآمدزا و ارزآور برای کشور مطرح کند و بنابراین همکاری و حمایت صندوق از این بخش بسیار مهم است. 
وی، تاسیس انجمن طی سه سال گذشته و فعالیت های خوب آن به عنوان یک تشکل علمی و تخصصی و دانشگاهی را خاطرنشان کرد و افزود: توجه صنعتگران و دانشگاهیان به همکاری با این انجمن در سطح ملی و بین المللی حاکی از موفقیت و ماموریت صحیح آن است. 
صنعت چاپ به عنوان یک صنعت با فناوری بالا در دنیا حدود یک هزار میلیارد دلار گردش مالی دارد. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  با نگاهی به پایگاه های اینترنتی معتبر ارز و سکه میتوان مشاهده کرد که در ابتدای هر روز قیمتهای سکه طلا و ارز سیر نزولی پیدا میکنند و در انتهای روز دوباره رشد صعودی خود را از سر می گیرند.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها