فاز دوم شرکت رینگ اسپرت نور نی ریز افتتاح شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

فاز دوم شرکت رینگ اسپرت نور نی ریز افتتاح شد

  • شنبه 07 بهمن 1396 16:20
  • شناسه 14282
فاز دوم شرکت رینگ اسپرت نور نی ریز افتتاح شد

فاز دوم کارخانه تولید رینگ خودرو در ناحیه صنعتی ده فاضل نی ریز شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

به گزارش شبکه تلویزیونی ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، فاز دوم توسعه شرکت کارخانه رینگ اسپورت نور شهرستان نی ریز با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و200هزار نوع رینگ خودرو راه اندازی شد.

رینگ نور نی ریز
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: برای راه اندازی فاز دوم توسعه این مجموعه صنعتی بیش از 30میلیون یورو معادل 130میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است. 
احد فتوحی افزود: با بهره برداری از فاز توسعه این کارخانه که سومین کارخانه بزرگ تولید رینگ اسپورت خودرو جهان است ،مجموع ظرفیت اسمی تولید این مجموعه به بیش از 2میلیون و 100هزارعدد رینگ در سال افزایش یافت. 
وی با اشاره به بومی سازی دانش فنی تولید این محصولات دراین مجموعه صنعتی گفت:فعالیت این مجموعه صنعتی در حوزه تولید رینگ اسپرت و قطعات آلومینیومی است و هم اکنون به عنوان بزرگ ترین شرکت تولید رینگ اسپرت و قطعات آلومینیومی مطرح است. 
فتوحی با بیان اینکه هم اکنون در سطح جهان، 10 مجموعه صنعتی تولید رینگ اسپورت به فعالیت می‌پردازد ، گفت: این کارخانه که در زمینی به مساحت حدود 4.5هکتار ساخته شده، بزرگترین کارخانه تولید این محصولات در خاورمیانه و سومین تولید کننده بزرگ دنیا است. 
وی اضافه کرد: در حال حاضرو با اجرای طرح توسعه بیش از 520نفر به طور مستقیم در این شرکت مشغول به کار هستند. 
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با بیان اینکه در حال حاضر انواع رینگ‌های آلومینیومی را برای خودروسازان ایرانی تولید کرده و در کنار آن سایر قطعات موتوری مانند فیدبک تایر، موتور EF7 و یا اولماژو موتور EF7 تولید می شود، گفت: بطور تقریبی حدود 70 درصد از ماده اولیه این محصولات از آلومینیوم است. 
وی با بیان اینکه امکان تولید رینگ در تمامی سایز‌ها (از سایز 13 تا 19 ) برای محصولات در این مجموعه صنعتی فراهم شده است ، گفت: مشتریان محصولات این مجموعه صنعتی خودروسازان هستند. 
به گفته وی از مرحله راه اندازی و نصب ماشین آلات تا تولید محصول و نیز به روز رسانی خطوط تولید همه به وسیله نیرو‌های داخلی انجام شده و هیچ کارشناس خارجی در راه اندازی کارخانه و نیز تولید آن دخالت نداشته است. 
ناحیه صنعتی ده فاضل 10کیلومتری جاده نی ریز ،آباده طشک قراردارد و با مساحت 46هکتاری دارای 17واحد بهره بردار با اشتغال 620نفری است. 
شهرستان نی ریز در فاصله 192کیلومتری شرق شیراز قرار دارد. 

انتهای پیام/ 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

خبر آگهی

  • خبر آگهی

    خبر اگهی

    خبر آگهی (654)

    خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها