حمایت از ایجاد و توسعه صنایع کوچک در مناطق آزاد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

حمایت از ایجاد و توسعه صنایع کوچک در مناطق آزاد

 • شنبه 16 تیر 1397 18:53
 • شناسه 30046
حمایت از ایجاد و توسعه صنایع کوچک در مناطق آزاد

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک: از ایجاد و توسعه صنایع کوچک در مناطق آزاد حمایت می کنیم.

به گزارش شبکه ایران کالا محمد حسین مقیسه مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک،  در دیدار با معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش گفت: مناطق آزاد به دلیل ویژگی های که دارند، می توانند زمینه ای برای تولید صادرات گرا باشند.

وی گفت: از سرمایه گذارانی که به سمت ایجاد و توسعه صنایع کوچک در این مناطق فعالیت کنند، حمایت می کنیم تا با تولید با کیفیت و رقابت پذیر بتوانند در صادرات غیر نفتی نقش بیشتری ایفا کنند.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تصریح کرد: در تلاشیم مکانیزی برای استفاده از خدمات این صندوق برای واحدهای تولیدی در مناطق آزاد خصوصا در منطقه کیش فراهم آوریم.

مقیسه وجود 6 شهرک صنعتی و دهها واحد صنعتی کوچک در جزیره کیش را فرصتی مناسب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به قوانین و مقررات خاص حاکم در مناطق آزاد، با ارائه خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک می توان به فعالتر شدن واحدهای تولیدی در این منطقه امیدوار بود.

وی گفت: یکی از مهترین مشکلات واحدهای صنعتی این است که پس از موافقت بانک برای ارائه تسهیلات،توان ارائه وثایق مورد نیاز نظام بانکی را ندارند و این صندوق با صدور ضمانت نامه ، این روند را تسهیل می دهد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تصریح کرد: فرایند صدور ضمانت نامه در صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک کاملا الکترونیکی است اما با این حال آمادگی داریم با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش این روند درهمین منطقه انجام پذیرد.

در این دیدار سعیدی معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش نیز با بیان فرصتها و امتیازات سرمایه گذاری در این منطقه گفت:با طراحی مدلی بین منطقه آزاد کیش و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک می توانیم به توسعه صنایع کمک کنیم.

وی افزود: واحدهای موفقی در این منطقه مستقر هستند که تولیدات آنان به کشورهای دیگر صادر می شود.

سعیدی گفت: با برگزاری نشستی با حضور همه فعالان صنعتی منطقه آزاد کیش ازفرصت صندوق های حمایتی تحت نظر وزارت صنعت، معدن و تجارت بهره خواهیم برد.

بنا براین گزارش، در این سفر، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از چند واحد صنعتی بازدید کرد و به بررسی مشکلات آنان در زمینه دریافت تسهیلات بانکی و چگونگی اخذ ضمانت نامه از صندوق پرداخت.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها