نزدیک 35 هزار شغل در شهرک ها و نواحی صنعتی جدید ایجاد شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نزدیک 35 هزار شغل در شهرک ها و نواحی صنعتی جدید ایجاد شد

 • چهارشنبه 07 شهریور 1397 10:21
 • شناسه 32213
نزدیک 35 هزار شغل در شهرک ها و نواحی صنعتی جدید ایجاد شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: 34 هزار و 759 نفر شغل در شهرک ها و نواحی صنعتی جدید در یک سال منتهی به هفته دولت (شهریور 97) ایجاد شد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا،«صادق نجفی» معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: مطابق آمارها، از نخستین روز شهریور ماه پارسال تاکنون 12 شهرک و ناحیه جدید صنعتی در سطح کشور به بهره برداری رسیده است.
وی بیان داشت: پنج هزار و 206 قرارداد در این شهرک ها و نواحی صنعتی منعقد شده که مساحت قراردادهای منعقده 2 هزار و 212 هکتار است.


مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد 2 هزار و 63 واحد صنعتی در این شهرک ها با سرمایه گذاری 88 هزار و 301 میلیارد ریالی به بهره برداری رسیده است.
وی اضافه کرد: در مدت یاد شده، هزار و 534 واحد صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور بار دیگر فعال شد که ایجاد شغل برای 22 هزار و 565 نفر را به دنبال داشت.


به گفته این مقام مسئول، 32 خوشه صنعتی در یک سال گذشته شناسایی شد و 17 پروژه توسعه خوشه ای خاتمه یافت.
وی ادامه داد: در یک سال گذشته همچنین به 9 شهرک و ناحیه صنعتی برق رسانی، 17 مورد آبرسانی و 25 مورد گاز رسانی شد.


نجفی، تکمیل واحدهای کارگاهی را در یک سال گذشته (منتهی به هفته دولت 97) 76 مورد، واگذاری واحدهای کارگاهی را 110 مورد و بهره برداری واحدهای کارگاهی را 100 مورد عنوان کرد.


وی اظهار داشت: 67 مورد رفع مشکل فناوری، 2 فقره صدور پروانه تاسیس شهرک صنعتی غیردولتی و 2 فقره صدور پروانه بهره برداری شهرک صنعتی غیردولتی در این مدت به ثبت رسید.


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: جرایم معوق همه واحدهای صنعتی و صنفی دارای قرارداد حق بهره برداری از زمین،‌ اعیانی و تاسیسات در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور که مشمول پرداخت تعدیل بدهی های معوق بوده و تاکنون موفق به پرداخت مبالغ مذکور اصل بدهی و تعدیل معوقه نشده اند، مشمول بخشودگی شده است و سرمایه گذاران، کارآفرینان و صنعتگران می توانند تا پایان هفته دولت از این مشوق ها استفاده کنند. 84 هزار واحد صنعتی در کشور فعال است و 93 درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می دهد.

انتهای پیام /
 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها