اعطای 500میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق تولید به صنعتگران خراسان جنوبی

 • پنجشنبه 22 شهریور 1397 12:19
 • شناسه 32891
اعطای 500میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق تولید به صنعتگران خراسان جنوبی

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی در رزمایش خدمات رسانی ویژه بسیج کارگری اعلام کرد: 500میلیارد تومان تسهیلات در قالب طرح رونق تولید از سال 95 به صنعتگران این استان پرداخت شده است.

اعطای 500میلیارد تومان تسهیلات طرح رونق تولید به صنعتگران خراسان جنوبی به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از شادا، رزمایش خدمات رسانی ویژه بسیج کارگری در قالب طرح شیفت ایثار در یک روز و در 19 کارخانه و واحد تولیدی سطح استان خراسان جنوبی اجرا شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در مراسم آغاز این طرح با اشاره به پشتیبانی و حمایت واحدهای تولیدی از جهبه های جنگ در 8 سال دفاع مقدس گفت: در شرایط کنونی کشور، این واحدهای تولیدی و کارگران زحمتکش آنها هستند که به نوعی دیگر در خط مقدم جنگ اقتصادی در نبرد با هجوم حملات دشمن به عنوان سربازان جبهه جنگ اقتصادی در تلاش و مجاهدت می باشند.
داود شهرکی با تاکید بر اینکه هرگونه تحریم در حوزه تولید زاینده صنعتی جدید در کشور بوده و خواهد بود، افزود: ایران اسلامی در طول 40 سال گذشته بر روی پای خود ایستاده و بر توان داخلی تکیه کرده و با وجود تحریم های گسترده و مداوم از تمامی سختی ها عبور کرده است.
وی همچنین با بیان تلاش و همکاری واحدهای صنعتی در جبهه فرهنگی و مذهبی استان افزود: واحدهای صنعتی همواره در کمک رسانی و همراهی در اجرای برنامه ها و مراسمی مانند راهپیمایی اربعین، بازسازی عتبات عالیات، بنیاد زائر، کنگره بزرگداشت 2000 شهید و ... پیش گام و خودجوش بوده و اکنون نیز هستند.
وی بر اجرای طرح رونق تولید در طی چند سال گذشته در راستای حمایت دولت از واحدهای تولیدی و برای اولین بار در کشور اشاره کرد و افزود: دولت از ابتدای سال 95 تاکنون به منظور تثبیت و افزایش اشتغال و تولید و همچنین بازگشت به چرخه تولید واحدهای تولیدی در خراسان جنوبی حدود 500 میلیارد تومان تسهیلات در قالب سرمایه در گردش و ثابت پرداخت کرده است.

شهرکی به همکاری و همراهی خوب دستگاه های اجرایی استان برای رفع و تسهیل موانع و مشکلات واحدهای استان اشاره و بیان کرد: نتیجه این همکاری این است که در خراسان جنوبی در حوزه تولید و کارگری کمترین مشکلات را داریم و در ادامه این مسیر نیز به لطف خداوند و با هم افزایی و همکاری بیش از پیش دستگاه ها و واحدهای تولیدی از این پیچ تند و بحران پیش رو نیز عبور خواهیم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از کارخانه کویر تایر به عنوان یک واحد صنعتی برتر و نمونه در کشور و استان یاد کرد و افزود: کویر تایر نه تنها امروز بلکه در طی فعالیت چندین ساله خود با موفقیت هایی که در سطح ملی کسب کرده است طرح شیفت ایثار را اجرایی و عملیاتی کرده است و امروز ما شاهد ظرفیت تولید 95 درصدی در این کارخانه هستیم.

سردار قاسمی فرمانده سپاه انصار‌الرضا(ع) خراسان‌جنوبی نیز با بیان اینکه دشمن بیشتر از تحریم و جنگ اقتصادی، جنگ روانی را انجام می‌دهد، یادآور شد: باید تلاش دشمن را ناکام بگذاریم و دشمن را مأیوس و او را از این طراحی‌ها پشیمان و ناامید کنیم و این امر با تلاش خالصانه، زحمات بی‌منت و صادقانه و جهادگونه و بدون چشم‌داشت محقق می‌شود.

بر پایه این گزارش پس از این مراسم بازدیدی از خط تولید 3 کارخانه کویر تایر، آرد یگانه و مهراس کویر صورت گرفت و مسئولان با مدیران و کارگران این کارخانه ها دیدار و گفتگو کردند.

یاد آور می شود؛ در طرح شیفت ایثار حدود 300 نفر از کارگران خراسان جنوبی در 19 کارخانه همزمان با سراسر کشور به صورت داوطلبانه، کار بر زمین‌مانده‌ و یا افزایش ظرفیت تولید را در کارخانه بدون چشم‌داشت مالی انجام می دهند که هدف از انجام این برنامه، ترویج فرهنگ کار و تلاش و بهبود وضعیت واحدهای تولیدی است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • توصیه‌های ۵ روزه هواشناسی کشاورزی

  توصیه‌های ۵ روزه هواشناسی کشاورزی

  تأمین سوخت و تنظیم دمای مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به کاهش پنج درجه‌ای دما در روز آخر هفته، تسریع در برداشت محصولات مزارع سبزی و کاهش دور آبیاری مزارع پنبه به علت کاهش دما از جمله توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای بازه زمانی امروز تا روز جمعه (۸ تا ۱۱ آبان) است که از سوی اداره هواشناسی کشورارایه شده است.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها