انجام ذخیره سازی کالاهای اساسی بهتر از سال های دیگر

 • سه شنبه 15 آبان 1397 10:51
 • شناسه 34946
انجام ذخیره سازی کالاهای اساسی بهتر از سال های دیگر

وزیر صنعت، معدن و تجارت: ذخیره سازی کالاهای اساسی بهتر از همه سال های گذشته انجام شده و دولت ارز مورد نیاز این کالاها را برای نیمه دوم امسال و سال آینده تهیه کرده و کنار گذاشته است.

به گزارش سایت شبکه ایران کالا ، رضا رحمانی روز سه شنبه در آیین تکریم خدمات «محمد شریعتمداری» وزیر پیشین صنعت، معدن و تجارت و معارفه خود به عنوان وزیر جدید که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در محل دائم نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، افزود: راهکار مقابله با تحریم های ظالمانه توجه به بخش خصوصی، حفظ تولید، توجه به نیروی انسانی و فناوری های نوین است.
Image result for ‫رحمانی وزیر صنعت‬‎
وی خاطرنشان کرد: ذیل ستاد تحریم ۲ کارگروه تخصصی حفظ تولید و اشتغال و تامین کالاها و مایحتاج عمومی تشکیل شده است و همچنین چگونگی مدیریت بحران ارز و تامین و توزیع کالا و نظارت بر آنها در دستور کار است.
رحمانی تاکید کرد: در شرایط کنونی به مدیران جهادی، سلامت و با ریسک پذیری بالا نیازمندیم که تلاش شبانه ‌روزی داشته باشند.
وزیر صنعت یادآور شد: هرچند تحریم‌ها محدودیت‌هایی را بر ما تحمیل می‌کند، اما فرصت هایی را نیز به دنبال دارد که از جمله آن توجه به بخش معدن، توسعه داخلی سازی و صادرات است.
رحمانی گفت: نوسان نرخ ارز هر چند مشکلاتی را در ماه‌ های گذشته ایجاد کرده، اما در ایجاد فرصت جهشی صادرات نیز تاثیرگذار بوده است؛ به هر حال باید تسهیلاتی را در برخی موارد ایجاد کنیم و گره های ایجاد شده را باز کنیم.
وی تاکید کرد که بر پتانسیل سرمایه انسانی در داخل وزارتخانه و فعالان بخش خصوصی ایمان و باور دارد و در دوره جدید نیز آن را جدی خواهد گرفت.
رحمانی ادامه داد: در این راستا اتاق فکر صنعت، معدن، بازرگانی، صادرات و مسائل ارزی، فناوری و آینده پژوهی طراحی شده است که محوریت همه آنها با بخش خصوصی خواهد بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: موضوعی تحت عنوان فساد سیستمی در وزارت صنعت وجود ندارد، با این حال مقابله با فساد یکی از برنامه‌های اساسی من خواهد بود.
وی بیان داشت: باید در تصمیم ها دقت لازم را داشته باشیم؛ اگر در اخذ تصمیم مشورت بگیریم، به صورت خودکار بسیاری مشکلات حل خواهد شد.
رحمانی همچنین توجه به دولت الکترونیک، شفاف‌سازی و تکمیل سامانه ها را از جمله برنامه‌هایی خود برشمرد که در دستور کار است و تاکنون سامانه های نظیر کاداستر معدنی، بهین یاب، جامع انبارها و غیره طراحی شده است.
وی خاطرنشان کرد: در بحث نوسازی صنایع نیز امسال ۱۰ هزار واحد تولیدی، صنعتی و معدنی را در برنامه داریم.
وزیر صنعت گفت: در بخش معدن برای نخستین بار نقشه راه معدن آماده شده است که سرلوحه کار ما در این بخش خواهد بود.
رحمانی تاکید کرد که باید جریان جدیدی در حوزه اقتصاد معدنی از جمله حضور در اعماق زمین آغاز شود و در حالی که اروپایی ها امروز به مرز ۵۰۰ متری در اعماق معدن ورود کردند اما اکثر اکتشافات‌ معدنی ما سطحی است.
این مقام مسئول همچنین به ورود کسب و کارهای نو در کل صنعت اشاره کرد و یادآور شد: دیگر بنگاه‌داری به شیوه سنتی سخت خواهد شد و باید پذیرای ورود استارتاپ ها باشیم که به معنای استفاده از جوانان و صنایع دانش بنیان است.
رحمانی همچنین فعال سازی معادن کوچک، جلوگیری از خام فروشی، استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه در حوزه صادرات، بهبود فضای کسب‌ وکار، تعامل با سایر دستگاه ها و توجه به نوسازی ناوگان سنگین فرسوده را از دیگر برنامه‌های خود برشمرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • معرفی سه شغل آینده‌دار قنادی،مرغ داری،دندانپزشکی

  وقت کار

  معرفی سه شغل آینده‌دار قنادی،مرغ داری،دندانپزشکی (77)

  در این قسمت مطابق شنبه‌‌ها یحیی محمدی‌نیا (مدرسِ کسب و کار) به سوالاتِ شما در زمینه معرفی سه شغلِ آینده‌دارِ قنادی،مرغ داری،دندانپزشکی پاسخ می‌دهد.

 • تولید نرم افزار

  بارکد

  تولید نرم افزار (29)

  مهمانان حضوری : آقای سید امیر شیرازی منفرد مدیرعامل شرکت داده کاوان پارس و خانم بهناز حاجی بنده مدیر فروش شرکت داده کاوان پارس. مهمان تلفنی : آقای ابوالقاسم شاکری مدیرعامل شرکت دانش بنیان نرم افزاری جادوی فکر. در این برنامه صنعت نرم افزار کشور مورد بحث قرار گرفت.

 • بررسی وضعیت صنعت جوشکاری در کشور

  بارکد

  بررسی وضعیت صنعت جوشکاری در کشور (28)

  مهمانان حضوری : دکتر رضا کلانتریان رئیس هیأت مدیره کانون مهندسین جوش ایران و مهندس محمدرضا سلطان محمدی عضو کمیته استاندارد کانون مهندسین جوش ایران. مهمان تلفنی : مهندس صمد بیرامی مدیرعامل شرکت تولیدی آلیاژ جوش آریا. در این برنامه بررسی کردیم که صنعت جوشکاری کشور چه چالش هایی دارد.

 • تولید انرژی های تجدیدپذیر

  بارکد

  تولید انرژی های تجدیدپذیر (30)

  مهمانان حضوری : آقای بهزاد علی محمدی عضو هیأت مدیره شرکت مدیریت پروژه نیروگاه های سولار و خانم سپیده صنعتگران نماینده هیأت مدیره شرکت مدیریت پروژه نیروگاه های سولار. مهمان تلفنی : آقای کامران دوراندیش مدیر استراتژیک و مشاور مدیرعامل شرکت مدیریت پروژه نیروگاه های سولار. در این برنامه صنعت انرژی های تجدیدپذیر و مشکلات و پتانسیل های ایران در این حوزه مورد بحث قرار گرفت.

 • تولید بتن آماده و قطعات بتنی

  بارکد

  تولید بتن آماده و قطعات بتنی (31)

  مهمانان حضوری : آقایان محرم کریمی دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی و علیرضا رحمتی رئیس کمیته فنی کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی. در این برنامه به بررسی مشکلات صنعت بتن پرداختیم.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها