ظرفیت فرآوری ۱۰ میلیون تن سنگ آهن | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ظرفیت فرآوری ۱۰ میلیون تن سنگ آهن

 • شنبه 22 دی 1397 13:15
 • شناسه 36679
ظرفیت فرآوری ۱۰ میلیون تن سنگ آهن

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی: تاکنون ظرفیت فرآوری سنگ آهن در این ناحیه به ۱۰ میلیون تن رسیده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران؛ ­­محمود نگهبان­ در نشست مشترک با معاون وزیر راه و شهرسازی، ​­ مسئولان شرکت‌های سرمایه گذار، مسئولان محلی، اعضای شورای شهر خواف و رشتخوار، تصریح کرد: تا ۵ سال پیش فقط یک کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن به ظرفیت ۲.۶ میلیون تن در­سنگان­­ فعال بود، اما تاکنون ظرفیت فرآوری سنگ آهن در این ناحیه به ۱۰ میلیون تن رسیده است.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی گفت:­ رشد ظرفیت‌های تولید در این ناحیه معدنی حاصل تلاش جمعی دولت و مشارکت بخش خصوصی است.

وی­ افزود: در آینده نزدیک ارزش سرمایه گذاری شرکت‌های حاضر در این ناحیه معدنی به ۲۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

این نماینده مجلس در عین حال به بخش زیرساخت‌ها اشاره کرد و گفت: توسعه امور زیرساختی و بخش حمل و نقل به سرمایه گذاری مشترک دولت و بخش خصوصی نیاز دارد.

وی ادامه داد: مجلس برای توسعه بخش حمل و نقل این منطقه ردیف بودجه اختصاص داده است.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نیاز به تخصیص حقوق دولتی اخذ شده از معادن منطقه برای توسعه بخش زیرساخت ­سنگان­­ داریم.

به گفته وی، توجه به امور زیست محیطی از امور حیاتی معدنکاری در­سنگان­­ محسوب می‌شود.

معاون وزیر راه: آماده این میزان سرمایه گذاری نبودیم

در این نشست خیرا... خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز به تغییرات ایجاد شده در ­سنگان­­ اشاره کرد و گفت: منطقه به دلیل نعمات خدادادی و همچنین سرمایه گذاری‌های انجام شده در حال تحول و توسعه است.

خادمی تاکید کرد: توسعه انجام شده در­سنگان ­­بیش از انتظار بوده و ما برای این میزان سرمایه گذاری آمادگی لازم را نداشتیم از همین رو بخش حمل و نقل متناسب با حجم سرمایه گذاری توسعه نیافته است.

وی در عین حال به نیاز بخش ریلی منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: پیگیر دو خطه کردن راه آهن از مشهد تا خواف و هرات افغانستان هستیم

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: برآورد سرمایه گذاری جاده تربت حیدریه به­­سنگان­ نشان می‌دهد ۳۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح، اعتبار مورد نیاز است.

وی تاکید کرد: توسعه زیرساخت منطقه نیاز به برنامه کلان دارد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها