۸۰ درصد کارگاه‌های صنعتی کشور زیر ۵۰ نفر کارکن دارند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

۸۰ درصد کارگاه‌های صنعتی کشور زیر ۵۰ نفر کارکن دارند

 • شنبه 10 فروردین 1398 21:54
 • شناسه 38006
۸۰ درصد کارگاه‌های صنعتی کشور زیر ۵۰ نفر کارکن دارند

نتايج طرح آمارگيری از كارگاه‌های صنعتی ١٠ نفر كاركن و بيشتر در سال ١٣٩٦ برای عملكرد ١٣٩٥ از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد که بر اساس آن ۷۹.۸ درصد کارگاه‌ها بین ۱۰ تا ۴۹ کارکن داشته اند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از مرکز آمار ایران، نتایج طرح آمارگیری از کارگاه های صنعتی ١٠ نفر کارکن و بیشتر در سال ١٣٩٦ ( عملکرد ١٣٩٥) منتشر شد.

از تعداد ٣١٣٠٩ کارگاه صنعتی فعال در سال ١٣٩٥تعداد ٢٤٩٨١ کارگاه (‌٧٩,٨ در صد)‌ در طبقه ٤٩-١٠ نفر کارکن و ٦٣٢٧ کارگاه ( ٢٠.٢  در صد) در طبقه ٥٠ نفر کارکن و بیشتر قرار دارند.

در سال ١٣٩٥ تعداد ٣١٣٠٩ کارگاه ده نفر کارکن و بیشتر به فعالیت صنعتی اشتغال داشته‌اند که نسبت به سال ١٣٩٤ ،‌٦,٤ در صد کاهش دارد .

از تعداد ٣١٣٠٩ کارگاه صنعتی فعال در سال١٣٩٥، ٢٤٩٨١ کارگاه (‌٧٩,٨ در صد)‌ در طبقه ٤٩-١٠ نفر کارکن و ٦٣٢٧ کارگاه ( ٢٠.٢  در صد) در طبقه ٥٠ نفر کارکن و بیشتر قرار دارند.

تعداد کارگاه‌های صنعتی ٤٩-١٠  نفر کارکن فعال در سال ١٣٩٥، ‌٧,٨ در صد و کارگاه‌های صنعتی ٥٠ نفر کارکن و بیشتر فعال،‌ ٠.٥ درصد  نسبت به سال ١٣٩٤ کاهش داشته است.

بر اساس نتایج این طرح،‌ تعداد کارگاه‌های غیر فعال صنعتی، ١٠ نفر کارکن و بیشتر در سال ١٣٩٥،‌برابر با ٣٠٧٩ و در سال ١٣٩٤،‌برابر با ٣٣٢٤ کارگاه بوده است.

درصد کارگاههای غیر فعال صنعتی در سال ١٣٩٥برابر با ٨,٢ در صد بوده است که نسبت به سال ١٣٩٤ تغییری نداشته است.‌

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها