تامین ۱۰۰ درصدی مواد اولیه صنعت شیشه در داخل | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تامین ۱۰۰ درصدی مواد اولیه صنعت شیشه در داخل

 • شنبه 17 فروردین 1398 13:53
 • شناسه 38035
 تامین ۱۰۰ درصدی مواد اولیه صنعت شیشه در داخل

یک مقام مسئول با بیان اینکه ۱۰ کارخانه شیشه و آئینه در کشور فعال است، گفت: مواد اولیه این صنف، ۱۰۰ درصد در داخل تامین می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،محمد علی قنبری رئیس اتحادیه شیشه و آئینه با بیان اینکه ۱۰ کارخانه شیشه و آئینه در کشور فعال است اظهار کرد: خوشبختانه مواد اولیه مورد نیاز  صنعت شیشه و آئینه ۱۰۰ درصد در داخل تامین می‌شود.

به گفته  قنبری، وضع بازار شیشه و آئینه، لمینت و ضدگلوله در بازار مطلوب است و مشکلی در این زمینه نداریم.

رئیس اتحادیه شیشه و آئینه با بیان اینکه تولید روزانه شیشه و آئینه در کشور ۵۰۰ هزار متر مربع است گفت: ۴۰ درصد تولیدات این صنعت صادر می‌شود.

قنبری با اشاره به اینکه نوسانات نرخ ارز، از چالش های اصلی در این صنف به حساب می آید تصریح کرد: قیمت شیشه و آئینه ثابت نیست و این کارخانجات عمدتا از دستگاه های مدرن برای تولید بهره می برند.

رئیس اتحادیه شیشه و آئینه با بیان اینکه این صنعت، به کشور‌های حوزه‌ خلیج فارس، آسیای میانه و اروپا صادر می‌شود گفت: خوشبختانه این کارخانجات وابسته به دولت نیستند و بخش خصوصی تولیدات آن را عهده دار است.

قنبری درباره چگونگی روند بازار شیشه و آئینه در سال ۹۸، گفت: این موضوع به وضع ساختمان سازی در کشور بستگی دارد و هم اکنون ساختمان سازی در رکود است و نمی‌توان پیش بینی دقیقی از بازار داشت.

رئیس اتحادیه شیشه و آئینه با بیان اینکه هم اکنون مصرف شیشه در کشور دائمی است و این صنعت تعطیلی ندارد، اظهار کرد: چالش اصلی، تولیداتی است که در واحد‌های تولیدی مانده و عرضه نمی‌شود.

قنبری گفت: صنعت شیشه و آئینه از نمونه‌های توانمند در کشور است و امید می‌رود که در سال آینده این صنعت بتواند به پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای دست یابد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها