راه اندازی مجدد ۳۲۱ واحد صنعتی سیل زده | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

راه اندازی مجدد ۳۲۱ واحد صنعتی سیل زده

 • چهارشنبه 21 فروردین 1398 12:07
 • شناسه 38110
راه اندازی مجدد ۳۲۱ واحد صنعتی سیل زده

معاون امور صنایع وزیر صنعت: با اقدامات حمایتی، ۳۲۱ واحد صنعتی در استان‌های گلستان و چهار محال و بختیاری که دچار خسارت شده بودند، فعالیت خود را آغاز کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،  از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ فرشاد مقیمی در ستاد پشتیبانی از مناطق سیل زده وزارت صمت افزود: ۱۰۹ واحدصنعتی مستقر در فاز ۱ و ۲ شهرک صنعتی آق قلا که بدلیل سیل گرفتگی امکان فعالیت نداشتند، مجدد به چرخه تولید بازگشته و حدود هزار و ۲۰۰ واحد صنفی نیز که دچارمشکل شده بودند، با رفع بخشی از خسارات فعالیت خود رادر استان گلستان از سر گرفته اند.

وی گفت: در استان چهار محال و بختیاری نیز از ۲۳۰ واحد صنعتی و معدنی خسارت دیده، ۲۱۲ واحد مجدد راه اندازی شده است، همچنین بسیاری از واحد‌های صنعتی بزرگ تولید‌کننده MDF در استان مازندران که دچار مشکل شده بوده‌اند، نیز توانستند فرآیند تولید را از سر بگیرند.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در سیل اخیر ۷ شهرک صنعتی در استان مازندران و گلستان متحمل خساراتی شدند که امکانات زیر بنایی این شهرک‌های صنعتی نیز وصل شده است.

مقیمی با اشاره به کمک‌های نقدی و کالایی اغلب استان‌ها و تشکر از همراهی انجمن‌ها و تشکل‌های صنعتی، صنفی و... به مناطق سیل زده گفت: اصناف، اتاق‌های بازرگانی و سایر تشکل‌های غیر دولتی و همچنین واحد‌های صنعتی، اقدامات حمایتی به صورت همزمان در استان‌های سیل زده صورت گرفت که بخشی از این حمایت‌ها در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی و بخشی دیگر نیز به صورت خدمات رایگان نظیر استقرار سیل زدگان در هتل‌ها و سایر مکان‌های قابل سکونت، ارایه خدمات صنعتی تعمیرات ماشین آلات، لوازم خانگی و... صورت گرفته است.

وی افزود: واحد‌های صنعتی و اصناف در سراسر کشور با ارسال محصولات ضروری سعی در کاهش آلام و ناراحتی مردم کشورمان داشته و به صورت خودجوش کمک رسانی به مناطق سیل زده را از همان روز‌های ابتدایی آغاز کردند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: بسیاری از انجمن ها، تشکل‌ها واتحایه‌ها و... نیز با همکاری خیرین اقلام مورد نیاز مردم را به این استان‌ها ارسال کرده‌اند.

مقیمی از همراهی مردم به ویژه صنعتگران و اصناف کشورمان در یاری رسانی به مردم در مناطق سیل زده قدردانی و اظهار امیدواری‌ کرد؛ با اعطای تسهیلات به واحد‌های صنعتی آسیب دیده در سیل اخیر، صنایع این استان‌ها در آینده‌ای نزدیک به چرخه تولید بازگردند. ­

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها