راه اندازی بزرگترین نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۳۰ هزار مگاوات | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

راه اندازی بزرگترین نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۳۰ هزار مگاوات

  • پنجشنبه 29 فروردین 1398 14:36
  • شناسه 38246
راه اندازی بزرگترین نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۳۰ هزار مگاوات

منصوری گفت: بزرگترین نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۳۰ هزار مگاوات با موافقت وزیر صمت در ساوه اجرایی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از خانه ملت؛ محمدرضا منصوری، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از راه اندازی بزرگترین نیروگاه خورشیدی در منطقه با ظرفیت ۳۰ هزار مگاوات در ساوه خبر داد و گفت: این نیروگاه به نسبت تولید برق در اوایل انقلاب که ۵ هزار مگاوات بود، بزرگترین نیروگاه محسوب می‌شود، زیرا تا به حال نیروگاه بالای ۱۰۰ مگاوات خورشیدی در کشور نداشتیم.

وی افزود: سرمایه‌گذار پروژه بزرگترین نیروگاه خورشیدی منطقه، خارجی است و وزیر صمت نیز دستورهای  اولیه را برای اجرایی شدن این پروژه صادر کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این پروژه در شهرستان ساوه اجرایی می‌شود و سعی داریم تا پروژه‌ای ملی که ۳ هزارمگاوات برق سراسری را افزایش خواهد داد را به اجرا درآوریم.

وی به میزان سرمایه این پروژه اشاره کرد و افزود: ۵/۶ میلیارد دلار سرمایه برای افتتاح این پروژه تخصیص و تحریم‌ها تاثیری در اجرایی شدن آن نخواهد گذاشت. در حال حاضر وزیر صنعت دستور اجرایی شدن آن را داده، ولی باید معاونت مربوطه قراردادی را منعقد کنند تا پس از تولید، طبق قرارداد برق تولید شده را به دولت بفروشند و دولت نیز ملزم به خرید برق از آنها شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه گفت: چنانچه تحریم‌های داخلی رفع شود ما به راحتی می‌توانیم با تحریم‌های خارجی مقابله کنیم. به صورت دقیق زمان دقیق بهره برداری و افتتاح آن مشخص نیست، ولی اگر امکانات اولیه را مهیا کنیم احتمال اینکه تا یکسال آینده به این پروژه به اتمام برساند بالاست.

پایان پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها