افزایش محصولات صادراتی به کشور‌های همسایه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش محصولات صادراتی به کشور‌های همسایه

  • یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 12:54
  • شناسه 38526
افزایش محصولات صادراتی به کشور‌های همسایه

سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری نخستین جلسه شورای مشورتی رؤسای اتاق‌های مشترک بازرگانی ایران و کشور‌های همسایه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران و مسئول اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی در حوزه صادرات از برگزاری نخستین جلسه شورای مشورتی رؤسای اتاق‌های مشترک بازرگانی ایران و کشور‌های همسایه با توجه به پروژه اصلی سازمان توسعه تجارت ایران در اقتصاد مقاومتی و از جمله ۱۰ پروژه اصلی وزارت صمت، خبر داد.
محمدرضا مودودی با اعلام این خبر افزود: افزایش حجم و تنوع محصولات صادراتی به کشور‌های همسایه، تقویت تشکل‌های صادراتی تخصصی، توسعه شرکت‌های بزرگ صادراتی و تشکیل کنسرسیوم‌های بین المللی به عنوان وظایف سازمان توسعه تجارت ایران از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده است و این سازمان در راستای ارتباط منظم و مستمر بخش‌های دولتی و خصوصی مرتبط با تجارت خارجی کشور و به منظور توسعه صادرات به کشور‌های همسایه برگزاری شورای مشورتی روسای اتاق‌های مشترک بازرگانی ایران و کشور‌های همسایه را در دستور کار خود قرار داده است.
وی با تأکید بر لزوم افزایش مشارکت بخش خصوصی در برنامه ریزی ها، سیاست گذاری‌ها و تصمیم گیری‌ها گفت: این نشست با هدف معرفی جایگاه، ساختار و وظایف شورا، بررسی نقش اتاق‌های مشترک بازرگانی، تشریح آخرین وضعیت تجارت خارجی کشور و طرح مهم‌ترین مسائل و راهکار‌های توسعه صادرات کشور برگزار می‌شود.
گفتنی است، نخستین شورای مشورتی روسای اتاق‌های مشترک بازرگانی دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در محل سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها