بومی‌سازی قطعات و تجهیزات ذوب‌آهن اصفهان | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بومی‌سازی قطعات و تجهیزات ذوب‌آهن اصفهان

  • سه شنبه 12 شهریور 1398 07:36
  • شناسه 39378
بومی‌سازی قطعات و تجهیزات ذوب‌آهن اصفهان

مدیر عامل ذوب‌آهن اصفهان از بومی سازی ۸۰ درصدی قطعات و تجهیزات این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در حاشیه برگزاری یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فولاد، متالوژی و ریخته‌گری گفت: ذوب‌آهن اصفهان ۸۰ درصد قطعات و تجهیزات خود را بومی‌سازی کرده است.

وی افزود: امیدوارم با برگزاری این نمایشگاه‌ها از جایگاه تولید‌کننده محصول، به صادر‌کننده تکنولوژی و تجهیزات فولاد ارتقا پیدا کنیم.

یزدی‌زاده اظهار کرد: افتخار می‌کنیم که اصفهان عمده فولاد کشور را تولید می‌کند و به یک استان استراتژیک در حوزه فولاد تبدیل شده است.

حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه نیز در این آیین به مشکل تامین مواد اولیه شرکت‌های فولادی اشاره کرد و گفت: ذوب‌آهن اصفهان، مهندسان بسیاری را آموزش داده که در صنایع مختلف کشور منشأ اثر هستند.

وی افزود: نابسامانی در بازار مواد اولیه و خام‌فروشی سنگ‌آهن باید اصلاح شود و این مشکل تامین مواد اولیه، تمام شرکت‌های فولادی را درگیر کرده است. 

سیف‌الله امیری مدیرکل معاونت معدن وزارت صمت نیز در این آیین گفت: صادرات سنگ‌آهن توسط تولید‌کنندگان دولتی این مواد اولیه را ممنوع کردیم و با برنامه‌ریزی انجام شده، مشکل این واحدهای تولیدی حل می‌شود. 

وی افزود: درحال‌حاضر ذوب‌آهن و فولاد مبارکه مشکل تامین مواد اولیه دارند که به‌دنبال حل آن هستیم و طبق دستور معاون اول رئیس‌جمهور اولویت ما در ابتدا تامین نیاز داخل است.

مدیرکل معاونت معدن وزارت صمت نیز اظهار کرد: برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در افق ۱۴۰۴ نیاز به ۱۵۰ میلیون تن سنگ‌آهن داریم که اگر این موضوع ساماندهی نشود، تا ۱۰ سال آینده، وارد‌کننده سنگ‌آهن می‌شویم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها