25 درصد مصرف ارزبری صنعت خودروسازی کاهش یافت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

25 درصد مصرف ارزبری صنعت خودروسازی کاهش یافت

  • چهارشنبه 06 فروردین 1399 12:11
  • شناسه 42266
25 درصد مصرف ارزبری صنعت خودروسازی کاهش یافت

دبیر انجمن قطعه سازان در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: خروجی میزهای خودکفایی تشکیل شده با همکاری وزارت صنعت به تولید و خودکفایی در 89 قطعه خودرو رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  مهندس مازیار بیگلو دبیر انجمن قطعه سازان با حضور در استدیوی شبکه ایران کالا و در گفت و گو با تحریریه اقتصادی به موضوع الزامات و ظرفیت های صنعت قطعه ساز خودرو در سال جهش تولید پرداخت.

بیگلو در ابتدا با اشاره به خلاصه ای از وضعیت سال 98 گفت: سال 98 را با با بحران بهم ریختگی پارامترهای اصلی کشور شروع کردیم و اولین جایی که این بحران ها نشان داد در کاهش تیراژ تولید بود که با اعتراض مردم هم روبرو شد.

وی ادامه داد: دلیل این کاهش هم این بود که هنوز نتوانسته بودیم برای تحریم ها راه کاری پیدا کنیم و نتوانسته بودیم خودکفایی هایی را که مدنظر داشتیم به سرانجام برسانیم لذا سال 98 را با چالش های سختی و افت و کاهش شروع کردیم.

دبیر انجمن قطعه سازان تاکید کرد: تا پایان شهریور شرایط صنعت قطعه سازی به شدت سخت بود اما نتیجه زحمات ما و تلاش های وزارت صنعت برای تشکلیل میزهای خودکفایی نتیجه داد و با افزایش تیراژ تولید توانستیم تا حدود زیادی نیاز متقاضی را برآورده کنیم و چیزی حدود 2 هزار دستگاه در هر روز برای هر خودروساز تولید ثبت کنیم.

بیلگو خاطر نشان کرد: هرچند از برنامه هایی که ریخته بودیم به دلیل بحران های موجود عقب مانده بودیم اما پایان سال توانستیم بازار را مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه 4 میزخودکفایی با همکاری وزارت صنعت تشکیل شد و خروجی این میزها خودکفایی در تولید 89 قطعه خودرو بود گفت: 25 درصد مصرف ارزبری صنعت خودروسازی کاهش یافتبه عبارت بهتر برای هر خودرو بطور میانگین حدود 2 هزار دلار صرفه جویی ارزی داشتیم.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های دبیر انجمن قطعه سازان را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها