برنامه ای که دولت برای هپکو دارد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برنامه ای که دولت برای هپکو دارد

  • جمعه 15 فروردین 1399 02:19
  • شناسه 42505
برنامه ای که دولت برای هپکو دارد

وزیر راه و شهرسازی گفته با ساخت ماشین‌آلات راهسازی شرکت فرابورسی از بحران خارج می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از بورس پرس، محمد اسلامی در جریان جلسه ستاد برنامه‌ریزی و راهبری جهش تولید سازمان برنامه و بودجه که با تبادل تفاهم نامه ای تا پایان فروردین همراه شده ، مهمترین برنامه‌های وزارت راه را تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام راه‌های ریلی، جاده‌ای ، بندری و شناور‌های بومی و.. اعلام کرد و گفت: در بخش مسکن، 100 هزار واحد مسکونی در بخش بافت‌های فرسوده و 300 هزار واحد دیگر در بخش طرح ملی تأمین مسکن ساخته خواهد شد که نقشی مهم در تحرک‌ اقتصاد و صنایع مختلف مرتبط با ساخت‌وساز خواهد داشت.

وی ادامه داد: از رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست می شود مانند گذشته حداقل 20 درصد منابع بانک‌ها به تسهیلات مربوط به ساختمان و مسکن تخصیص یابد تا این بخش از رکود خارج شود.

این وزیر با اشاره به 85 اقدام شاخص در 7 محور برای سال جهش تولید ، افزود: در بخش ریلی ، دو هزار دستگاه واگن و کشنده تولید داخل به ناوگان اضافه و بیش از 1000 کیلومتر راه روستایی ساخته خواهد شد. در این میان ساخت ماشین‌آلات راهسازی با شرکت هپکو ( حاضر در بازار پایه فرابورس ) که پیشتر در قالب قراردادی تنظیم شده علاوه بر خروج این شرکت و همکاران قطعه‌ساز از بحران ، موجب نوسازی ناوگان خواهد شد.

اسلامی ادامه داد: تکمیل راه‌آهن خواف ــ هرات از جمله طرح‌های قابل افتتاح در سال جاری است. یکی دیگر از طرح‌های مهم، ساخت و تکمیل راه‌آهن میانه ــ بستان‌آباد با کاهش بیش از 114 کیلومتری و بیش از 5 ساعته است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها