فاز دوم کارخانه فولاد دزفول افتتاح شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

فاز دوم کارخانه فولاد دزفول افتتاح شد

  • جمعه 10 مرداد 1399 10:51
  • شناسه 44475
فاز دوم کارخانه فولاد دزفول افتتاح شد

از طریق ویدئو کنفرانس با رئیس‌جمهور و با حضور معاون وزیر صمت، فاز دوم کارخانه فولادروهینا جنوب در شهرستان دزفول به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور پیش از ظهر امروز پنجشنبه در آئین افتتاح فاز دوم کارخانه فولاد دزفول که در محل این کارخانه به صورت ویدئو کنفرانس با رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار کرد: مجتمع فولادروهینای دزفول در سال ۹۱ کلنگ زنی شد و در سال ۹۵ با ظرفیت تولید ۴۵۰ هزار تن میلگرد به بهره‌برداری رسید.

علیرضا شهیدی افزود: امروز نیز فاز دوم این مجتمع شامل تأسیس، افتتاح و راه‌اندازی کارخانجات ذوب، فولادسازی، ریخته‌گری و نورد پیوسته به بهره‌برداری رسید.

وی به وجود ماشین‌آلات خارجی و پیشرفته در این مجتمع فولادی اشاره کرد و گفت: فاز دوم این کارخانه برای ۴۰۰ نفر اشتغال مستقیم و برای دو هزار نفر اشتغال‌زایی غیر مستقیم ایجاد کرده است.

معاون وزیر صمت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: زمین این کارخانه ۳۶۱ هزار و ۸۶۱ مترمربع، آب مصرفی این مجتمع ۷۰۰ هزار مترمکعب و برق آن ۶۵ مگاوات در سال است.

شهیدی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۴۲ واحد تولید میلگرد فولاد در کشور وجود دارد که با احتساب افتتاح این شرکت، تولید میلگرد کشور به ۲۱.۷ میلیون تن در سال رسید. همچنین ۸۴ واحد بزرگ تولید شمش فولادی در کشور وجود دارد که با افتتاح فاز دوم کارخانه فولاد دزفول، این میزان تولید شمش کشور به ۳۸ میلیون تن در سال رسید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها