روانشناسی سازمانی و صنعتی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

روانشناسی سازمانی و صنعتی

  • پنجشنبه 23 مرداد 1399 11:04
  • شناسه 44722
روانشناسی سازمانی و صنعتی

گفتگو با کاکولکی کارشناس روانشناسی کسب و کار در خصوص تأثیر روانشناسی افراد در بالابردن راندمان واحدهای تولیدی و صنعتی

کاکولکی کارشناس روانشناسی کسب و کار در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: علم روانشناسی علم گسترده‌ای است که افکار فرایندهای ذهنی و رفتار موجودات زنده با هم و با محیط اطرافشان را مورد بررسی قرا می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه از روانشناسی در حوزه های مختلف می توان بهره برد ادامه داد: یکی از مهمترین زمینه‌های که در جامعه امروز می توان از این علم بهره برد استفاده از روانشناسی در زمینه کار و محیط کسب و کار است. 

کاکولکی افزود: از این طریق می‌توان به باربری و بهره وری و بهینه سازی محیط کاری و در نهایت حفظ سلامت روان و جسم کارکنان و افراد کمک کرد.

این کارشناس روانشناسی تصریح کرد: رفتار انسان ها تحت تاثیر احساسات و عواطف است و اگر افراد احساسات و عواطفشان مورد آسیب واقع بشه تغییر رفتار خواهند داد .

کاکولکی اظهار داشت: اگر افراد نتوانند این موضوع را کنترل کنند موجب فرسودگی جسمی و ذهنی آنها خواهد شد و این درحالیست که با آموزش مهارت ارتباطی و کلامی می توانیم از صداقت جسمی و ذهنی نیروها بهره مند شویم.

کاکولکی مهارت های ارتباطی و کلامی را رمز موفقیت هر فرد در زمینه های خصوصی و اجتماعی برشمرد و خاطر نشان کرد: می‌توانیم با دادن آموزش مهارتهای ارتباطی و رفتاری و کلامی افراد را بالا ببریم و با کابین سازی محیط کارگاهی توان آرامش افراد را افزایش دهیم.

کاکولکی ادامه داد: به همین ترتیب افراد با توجه به آرامش که نصیبشان می شود بهره‌وری بالایی خواهند داشت و در طول زمان هدف نهایی سازمان را محقق می‌کند .

وی تصریح کرد: بودن یک روانشناس در کنار کارکنان و افرادی که در محل‌های کاری در حال فعالیت هستند می تواند گام موثری برای آرامش و بهینه سازی محیط برداشته و موجب افزایش راندمان پرسنل شود .

کاکولکی در پایان گفت: نداشتن شناخت کافی از وضعیت جسمی و روحی افراد می‌تواند بسیار بسیار کمک کننده باشد و با آموزش فنون و مهارت های ارتباطی می توانیم تغییرات و باورهای مثبت را در افراد ایجاد کنیم و برای رسیدن به هدف کلی سازمان گامی موثر برداریم .

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها