ثبت سفارش ارز متقاضی از این هفته شروع می‌شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ثبت سفارش ارز متقاضی از این هفته شروع می‌شود

  • شنبه 10 آبان 1399 18:22
  • شناسه 46795
ثبت سفارش ارز متقاضی از این هفته شروع می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ثبت سفارش ارز متقاضی از هفته جاری آغاز می‌شود و واردات کالا توسط کسانی که ارز در خارج از کشور دارند، مجاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا؛ به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه کمیته پایش تراز تجاری افزود: صادرکنندگانی که از سال ۱۳۹۸ به بعد تعهد ارزی داشته‌اند، می‌توانند مجوز واردات از محل تعهدات صادراتی خود بگیرند و کالاهای با اولویت وزارت صنعت را وارد کنند.

وی با اعلام اینکه کالاهای اولویت‌دار و ضروری مورد نیاز مردم و مواد اولیه کارخانهها در اولویت ثبت سفارش قرار دارند، افزود:  فهرست کالاهای اولویت دار مشخص شده و صادرکنندگان می توانند با واردات این کالاها رفع تعهدات ارزی کنند.

رزم‌حسینی بیان کرد: در خصوص تعیین تکلیف کالاهای رسوب شده در بنادر و تخصیص ارز برای ترخیص آنها نیز منتظر همکاری بانک مرکزی هستیم.

مصوبه جلسه مورخ ۱۸ شهریور ۹۷ هیأت وزیران در ارتباط با "بلامانع بودن ثبت سفارش برای واردات کالای دارای قبض انبار اماکن گمرکی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی بدون انتقال ارز و از محل ارز متقاضی" در ۲۱ شهریور ۹۷ توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده بود.

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها