فرصت افزایش تولید و کیفیت خودروسازان در بازار خوب منطقه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

فرصت افزایش تولید و کیفیت خودروسازان در بازار خوب منطقه

  • دوشنبه 29 دی 1399 17:53
  • شناسه 49423
فرصت افزایش تولید و کیفیت خودروسازان در بازار خوب منطقه

وزیر صنعت، معدن و تجارت سیاست این وزارتخانه را رقابتی کردن تولید در داخل کشور و حمایت از شرکت های توانمند داخلی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم رونمایی از نخستین پیشرانه(موتور) ملی سه استوانه ای ساخت داخل، با بیان این مطلب، افزود: دیگر خودروسازان نیز می‌توانند از این موتور در راستای کاهش ارزبری استفاده نمایند تا تمامی خودروسازان داخلی(تولیدکنندگان و مونتاژکاران) به سمت موتور ایرانی بیایند.

وی با اعلام اینکه بر اساس طرح کمیته خودرو وزارت صمت برای افزایش ۵۰ درصدی تولید خودرو در ۶ ماه جاری (تا پایان خرداد ماه) برنامه‌ریزی شده است، اضافه کرد: با رشد تولید خودرو مواجه هستیم و این هدف‌گذاری به خوبی در حال جلو رفتن است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تقاضای خوب منطقه را فرصت مناسبی برای خودروسازان دانست و تصریح کرد: انتظار دولت و حاکمیت این است که خودروسازان با وجود بازار خوب در منطقه و همچنین تقاضای داخل کشور، در جهت افزایش راندمان، ارتقاء کیفیت، بهبود کارایی و رضایتمندی مردم بکوشند.

رزم حسینی با اشاره به اینکه صنایع خودروسازی بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی در اختیار دارد، گفت: ۱۲ درصد از سهم اشتغال حوزه صنعت و ۲.۵ درصد از gdp در اختیار این حوزه است.

وی همچنین با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص تولید موتور کم مصرف ایشان را مطلع و شروع کننده تولید این موتور سه استوانه ملی دانست.

گفتنی است که رونمایی از نخستین پیشرانه ملی سه استوانه‌ای با حضور علیرضا رزم حسینی «وزیر صنعت، معدن و تجارت»، علی آقامحمدی «عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری»، نمایندگان مجلس و همچنین حضور ویدیو کنفرانسی وزیر نفت برگزار شد.

همچنین تمبر یادبود این موتور نیز به امضای وزیر صنعت، معدن و تجارت رسید.

رزم حسینی در صفحه یادبود این موتور ملی عبارت خواستن، توانستن است را نوشت.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها