صادرات سالانه ۲۴۰ هزار تن الیاف از کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

صادرات سالانه ۲۴۰ هزار تن الیاف از کشور

  • پنجشنبه 02 بهمن 1399 14:41
  • شناسه 49554
صادرات سالانه ۲۴۰ هزار تن الیاف از کشور

مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از صدور سالانه ۲۴۰ هزار تن الیاف از کشور خبر داد و گفت: ۱۵ میلیون یورو از این مواد در هشت ماهه امسال از ایران به کشورهای دیگر صادر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، افسانه محرابی، مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از یک واحدصنعتی الیاف در دلیجان افزود: سالانه به طور متوسط ۲۰ میلیون یورو الیاف از کشور صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه ماده اولیه پلی استر تنها توسط پتروشیمی تندگویان در کشور تولید می‌شود، ادامه داد: عرضه‌های نامناسب در سال از سوی این واحد سبب افزایش رقابت و برهم زدن تعادل بازار شده و اگر این پتروشیمی عرضه مناسبی نداشته باشد مجبور به واردات پلی استر هستیم.

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت بیان کرد: کف عرضه ۶ هزار و ۵۰۰ تن به صنایع پایین دستی اعلام شده و باید این مقدار به شکل مستمر ادامه‌دار باشد تا رقابت نزدیک به صفر برسد.

محرابی گفت: به منظور تعادل‌سازی عرضه و تقاضا، اقداماتی در سه مرحله شامل ظرفیت سنجی واحدها براساس دستگاه‌های نصب شده در واحدها، خرید و تولید که در سامانه بهین یاب وارد شده، انجام خواهد شد تا پتروشیمی ادعای تقاضای کاذب نداشته باشد.

مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت با اشاره به بازدید از واحد صنعتی الیاف ساویس در دلیجان افزود: دلیجان قطب اصلی تولید الیاف در کشور است که به عنوان یکی از مواد اصلی صنعت نساجی مصارف بسیاری در این صنعت دارد.

انتهای پیام/

مطالب بیشتر از «صنعت و معدن»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها