تبديل باغات کن به پارک عمومي

 • دوشنبه 18 دی 1396 17:48
 • شناسه 13732
تبديل باغات کن به پارک عمومي

وزير راه و شهرسازي­ از تهيه لايحه اي در شوراي عالي معماري و شهرسازي خبر داد که در صورت تصويب هيئت وزيران، دولت براي تبديل باغات کن به پارک عمومي بودجه اي اختصاص دهد.

به گزارش شبکه ایران کالا ،عباس آخوندي ­در حاشيه جلسه شوراي عالي معماري و شهرسازي گفت:­ سال 93 در شوراي عالي مصوبه اي داشتيم که طبق آن کميسيون ماده 5 شهرداري، موظف به ارائه طرحي شد تا ضمن رعايت حق و حقوق مردم،­ باغات کن تبديل به پارک عمومي شود.

وي افزود: طرحي که سال 95 آماده شده بود­ در جلسه امروز شوراي عالي معماري و شهرسازي بحث و بررسي شد اما شورا اين پيشنهاد را بدليل وجود مغايرت با طرح جامع رد کرد و خواستار ارائه پيشنهاد جديدي شد.

آخوندي ادامه داد:­ در اين طرح پيشنهادي ساخت و سازهاي سبک ديده شده بود که بر اساس تجارب قبلي مي توانست مجوزي براي نابودي همه ­باغ ها شود.

وزير راه و شهرسازي با اشاره به کمک سالانه 4 تا 5 هزار ميليارد توماني دولت به شهرداري از طريق ماليات بر ارزش افزوده و بخشي از درآمد سوخت، گفت: شوراي عالي را مکلف به تهيه لايحه اي براي ارائه به هيئت وزيران کرديم تا کمک هاي مالي دولت بصورت جهت دار و براي تبديل باغات کن به پارک عمومي اختصاص يابد.

وي تصريح کرد: شوراي عالي شهرسازي نسبت به عملکرد 10 ساله اخير شهرداري معترض است که چرا کمک هاي دولت بجاي بهبود حمل و نقل عمومي و محيط زيست منجر به توسعه بزرگراه هايي مثل صدر شده است.

آخوندي گفت:­ تملک و تبديل شدن باغات کن به پارک عمومي نياز به هزينه سنگيني دارد که با توجه به آثار مثبتي که بر روي محيط زيست پايتخت باقي خواهد گذاشت، ارزش و توجيح اين هزينه را دارد.

وزير راه و شهرسازي  افزود: در حال حاضر هرگونه ساخت و ساز در باغات کن ممنوع است.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «عمران و راهسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  با نگاهی به پایگاه های اینترنتی معتبر ارز و سکه میتوان مشاهده کرد که در ابتدای هر روز قیمتهای سکه طلا و ارز سیر نزولی پیدا میکنند و در انتهای روز دوباره رشد صعودی خود را از سر می گیرند.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها