هشدار به خریداران : ال.جی ، از 28 بهمن مشمول رجیستری می شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

هشدار به خریداران : ال.جی ، از 28 بهمن مشمول رجیستری می شود

  • شنبه 14 بهمن 1396 18:32
  • شناسه 14509
هشدار به خریداران : ال.جی ، از 28 بهمن مشمول رجیستری می شود

گوشی های تلفن همراه تولیدی شرکت ال.جی از 28 بهمن ماه امسال مشمول طرح رجیستری خواهند شد خریداران به این موضوع توجه داشته باشند.

«ال.جی» از 28 بهمن مشمول رجیستری می شود

 گوشی های تلفن همراه تولیدی شرکت ال.جی از 28 بهمن ماه امسال مشمول طرح رجیستری خواهند شد خریداران به این موضوع توجه داشته باشند.

به گزارش شبکه ایران و به نقل از ایرنا ،  طبق اعلام سامانه اطلاع رسانی طرح رجیستری، گوشی های تولیدی شرکت ال.جی پنجمین مدلی است که وارد رجیستری تلفن همراه می شود.
در عین حال گوشی های تلفن همراه مدل های اپل، بلک بری، موتورولا و گوگل پیکسل از امروز (شنبه) الزام به فعال سازی در راستای اجرای طرح رجیستری دارند.
خریداران باید پس از خریداری تلفن همراه (نو یا کارکرده) از طریق سامانه اطلاع رسانی طرح رجیستری با وارد کردن شماره IMEI، کد فعال‌سازی و شماره سیم کارت گوشی خود را ثبت کند.
فعال سازی، فرایندی است که منجر به برقراری اتصال میان تلفن همراه و شبکه می‌شود.
روش فعال سازی تلفن‌های همراه نو و کارکرده (دست دوم) یکسان است و تنها تفاوتی که در مراحل فعال سازی آنها وجود دارد در نوع کد فعال سازی است.
کد فعالسازی تلفن‌های همراه نو (آکبند) به صورت چاپ (اسکرچ) شده روی کارت خدمات پس از فروش (گارانتی) یا روی جعبه تلفن همراه درج شده است، در حالی که کد فعال سازی برای گوشی‌های کارکرده پس از انجام فرآیند انتقال مالکیت توسط شخص فروشنده، به ‌صورت پیامک از طرف سامانه اطلاع رسانی طرح رجیستری (همتا) به شماره سیم کارت شخص خریدار ارسال می‌ شود.
شخص خریدار پس از دریافت کد فعالسازی، می‌تواند تلفن همراه را برای شماره سیم کارت خود فعال کند.
تلفن‌های همراه در حال استفاده که در دوره رویت و تا قبل از مشمول شدن، سابقه‌ای از فعالیت آن در شبکه رویت شده باشد، به‌عنوان دستگاه مجاز شناخته شده و می‌توانند به ‌صورت دائم از شبکه‌های اپراتوری سرویس بگیرد و احتیاجی به فرآیند فعال سازی ندارند.
به گزارش ایرنا، ساماندهی بازار گوشی تلفن همراه با اجرایی شدن طرح «ملی ثبت گوشی در شبکه یا احراز اصالت تلفن همراه» معروف به «ریجستری» به 11 سال پیش برمی گردد. برای نخستین بار این طرح سال 1383 مطرح و اجرای آن دو سال به طول انجامید اما نتوانست موفقیت لازم را کسب کند.
پس از گذشت 10 سال، نخستین مرحله طرح ریجستری 28 مهر سال 1396 و با پایش آخرین شناسه‌های ترکیبی از گوشی و سیم کارت در شبکه های اپراتور موبایل آغاز شد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «فناوری اطلاعات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها