داده های ماهواره ای به دست خصوصی ها می رسد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

داده های ماهواره ای به دست خصوصی ها می رسد

 • پنجشنبه 22 شهریور 1397 12:38
 • شناسه 32899
داده های ماهواره ای به دست خصوصی ها می رسد

رییس سازمان فضایی ایران: سازمان فضایی مصمم است داده های ماهواره ای را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد تا خدمات مورد نیاز جامعه را عرضه کنند.

به گزارش شبکه ایران کاالا به نقل از ایرنا، «مرتضی براری» در آیین آغازین دومین «رویداد شناسایی و توانمندسازی کسب و کارهای فضاپایه» موسوم به «نوآوردگاه فضایی» افزود: سازمان فضایی ایران تلاش دارد از تصدی گری در این بخش خود را کنار کشیده و اجازه دهد بخش خصوصی بیشتر در این عرصه به فعالیت بپردازد.

به گفته وی، سازمان فضایی تلاش دارد با ارزان کردن ساخت ماهواره و شبکه ای کردن آنها زمینه ورود بیشتر استارت آپ ها (کسب و کارهای نوپا) به این بخش را فراهم آورد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: سازمان فضایی مصمم به برگزاری 2 رویداد بزرگ ساخت ماهواره کوچک و زنجیره ای ساختن ماهواره هاست که بزودی برگزار می شود و زمینه ساز حضور بیشتر بخش خصوصی است.
براری ادامه داد: سرمایه گذاری بخش خصوصی در صنعت فضایی می تواند خدماتی را برای ارایه به بخش های داخلی و همچنین کشورهای منطقه به وجود آورد.
به گفته وی، استقبال از سرمایه گذاری بخش خصوصی، اقتصاد صنعت فضایی را شکل می دهد.

کاربرد داده های ماهواره ای
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: بزودی داده های ماهواره ای در اختیار بخش مدیریت مصرف آب قرار می گیرد.
رییس سازمان فضایی ایران به وجود بیش از 18 میلیون زمین و جنگل در کشور اشاره کرد که بخش خصوصی می تواند با استفاده از داده های ماهواره ای به مدیریت بهینه و استفاده درست از این ظرفیت ها اقدام کند.
براری عنوان کرد: می توان از داده های ماهواره ای برای ارتقای بخش کشاورزی استفاده کرد.
وی یادآوری کرد: 90 درصد بلایا، آسمانی و 10 درصد آنها، زمینی است و ایران جزو 10 کشور اول بلاخیز جهان دسته بندی می شود که می توان با کمک داده های ماهواره ای برای مدیریت این بلایا توسط بخش خصوصی اقدام کرد.
پیش رویداد دومین «رویداد شناسایی و توانمندسازی کسب و کارهای فضاپایه» موسوم به «نوآوردگاه فضایی» عصر امروز با هدف معرفی فرصت های بخش فضایی به فعالان کسب و کارهای نوپا در کارخانه نوآوری تهران برگزار شد.
قرار است رویداد اصلی این بخش اواسط مهرماه با معرفی کسب و کارهای برتر برگزار شود.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «فناوری اطلاعات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها